Geri Dön
Kültür SanatGençlerden yüzleşme daveti geldi

Gençlerden yüzleşme daveti geldi

Kuruluşundan bugüne yurt içi ve yurt dışından eğitim kurumlarıyla birlikte, genç sanatçıların yapıtlarının izleyiciyle buluşmasına katkıda bulunan Suna ve İnan Kıraç Vakfı  Pera Müzesi , bu sene, 25. yılını kutlayan Yeditepe Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi’ni konuk ediyor.

Gençlerden yüzleşme daveti geldi

Üniversitenin mezunları ile öğrencilerinin üretimlerinden oluşan “Yüzleşme”  başlıklı sergi, 7 Eylül’de ziyarete açılıyor. 

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Marcus Graf küratörlüğünde hazırlanan sergi, alışılagelmiş öğrenci veya mezun sergisi anlayışını aşma hedefiyle çok katmanlı bir forum şeklinde kurgulandı. Doğa-kent ve birey-toplum arasındaki ilişkileri tartışmaya açan “Yüzleşme”, sanat ve tasarımın ontolojik varlığına dair konuları eleştirel bir bakışla ele alıyor. Profesyonel sanatçı ve tasarımcılar ile öğrencilerin üretimlerini bir araya getiren sergi, aynı zamanda fakültenin geçmişi ve bugünüyle yüzleştiği bir alan niteliği de taşıyor. Sergi, izleyiciye güzel sanatlar, grafik tasarım, tiyatro, gastronomi, mutfak sanatları, sanat ve kültür yönetimi alanlarının etkileyici dünyasını keşfetme şansı veriyor.