Geri Dön

Louvre’a 10.5 milyon online ziyaret

Fransız online haber sitesi Les Echos’da yer alan bir habere göre, pandemi nedeniyle mart ayından bu yana kapalı olan Louvre Müzesi, 71 günde online ziyaretçi rekoru kırdı.

Louvre’a 10.5 milyon online ziyaret

Müzenin 12 Mart - 22 Mayıs tarihleri arasındaki online ziyaretçi sayısı 10.5 milyon olarak açıklandı. Müzenin basınla ilişliler sorumlusu Sophie Garner’in yaptığı açıklamaya göre, ziyaretçilerin sadece yüzde 10’luk bir kısmını Fransızlar oluştururken müzeyi en çok ziyaret eden ülke vatandaşlarının Amerikalılar ve Çinliler olduğu duyuruldu. Müze’nin 2019 yılının online ziyaretçi rakamı toplam 14.1 olarak açıklanmıştı. Sophie Garner, müzenin bu yılki online ziyaretçilerinin 2020 sonuna kadar 14 milyon rekorunu geçmesini beklediklerini ifade etti. Garner, müzede en çok ziyaret edilen bölümlerin “Mona Lisa” tablosunun olduğu alan (10 bin 500 görüntüleme) ve çocuklar için açılan Küçüklere Louvre (76 bin görüntüleme) olduğunu da ekledi. 

Beren Saat ve Esra Dermancıoğlu birlikte şarkı söylediOyuncu Beren Saat, yakın arkadaşı Esra Dermancıoğlu ile bir araya geldi. Sezen Aksu'nun 'Ben Kedim Yatağım' adlı şarkısını seslendiren ikili, o anları sosyal medyada paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber