Geri Dön
Kültür SanatOkay Temiz ve François Lindemann Montreux Caz Festivali'nden 40 yıl sonra aynı sahnede

Okay Temiz ve François Lindemann Montreux Caz Festivali'nden 40 yıl sonra aynı sahnede

Müzikseverler 23 Eylül Perşembe akşamı Saint Benoît Lisesi'nin Silüet Salonu'nda, İsviçre’nin İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle gerçekleşen ''Crosswinds Project'' konserinde bir araya geldiler. Bu özel gecede, iki büyük caz sanatçısı; Perküsyon ve vurmalı çalgıların efsane ustası, değişik kültürlerden beslenen Türk sanatçısı Okay Temiz ve piyanist François Lindemann bir araya geldiler. İki özel sanatçıya klarnette Philippe Ehinger, trompette Yannick Barman, kontrbas'ta Matyas Szandai, davulda Cyril Regamey eşlik ettiler.

Okay Temiz ve François Lindemann Montreux Caz Festivali'nden 40 yıl sonra aynı sahnede

Crosswinds Project adındaki bu kültürler arası Frankofon proje, katılımcılarının özgün bestelerinden yola çıkan müzikal bir gösteri sundular. Seyirciler, 23 Eylül akşamı, sanatçıların solo, ikili ya da üçlü doğaçlamaları ile, Avrupa ile Türkiye arasında müzikal bir yolculuğa çıktılar.

Çok özel bir müzikal geçmişe sahip, iki büyük caz sanatçısı; Okay Temiz ve François Lindemann, Montreux Caz Festivali'nde paylaştıkları sahneden 40 yıl sonra bu özel gecede bir araya geldi. Müziğe ve insan yaşamına dair deneyimlerini, yol arkadaşları 4 yetenekli müzisyenle birlikte, bizlerle paylaştılar. Bu büyülü müzik gecesine tanıklık eden müzikseverler sanatçıları dakikalarca alkışladılar.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler