Geri Dön
Kültür SanatStar Wars Bölüm 9’un Yönetmeni Belli Oldu

Star Wars Bölüm 9’un Yönetmeni Belli Oldu

Star Wars Bölüm 9’un yönetmeni sonunda açıklandı.  Star Wars efsanesinin 9. Filminde yönetmen koltuğuna Colin Trevorrow geçecek. Açıklamayı Walt Disney Studios başkanı Alan Horn cumartesi günü stüdyonun yıllık D23 konferansında...

Star Wars Bölüm 9’un Yönetmeni Belli Oldu

Star Wars Bölüm 9’un yönetmeni sonunda açıklandı. Star Wars efsanesinin 9. Filminde yönetmen koltuğuna Colin Trevorrow geçecek. Açıklamayı Walt Disney Studios başkanı Alan Horn cumartesi günü stüdyonun yıllık D23 konferansında yaptı. Trevorrow en son Universal Stüdyolarının başarılı filmi Jurassic World’ün yönetmenliğini yapmıştı. Film en iyi haftasonu açılışı gibi bazı box office rekorlarını kırmıştı. Dünya çapında ise 1.5 milyar dolar gişe hasılatı elde etti.

Trevorrow aynı zamanda sürpriz bir başarı yakalayan bağımsız film Safety Not Guaranteed filmininde yönetmenliğini yapmıştı. Lucasfilm tarafından yapılan basın açıklamasında Trevorrow “ Bu bir görev yada iş değil. Bu bir dolu harika anlatıcının, film yapımcısının, sanatçının ve yaratıcı insanın bir araya geldiği bir kamp ateşi.” dedi. Trevorrow’un açıklaması “ Bu yeni jenerasyona bizim bir parçası olduğumuz harika bir mitolojinin yeni jenerasyona aktarılması için önemli bir görev. Çünkü bizim yaşadığımız bu heyecanı yaşamayı onlarda hakediyor” şeklinde devam ediyor. Bölüm 9’u bir süre göremeyeceğiz. 18 Aralık’ta çıkacak olan yeni üçlemenin ilk filmi Star Wars: The Force Awakens ile başlayan serinin son filmi olarak 2019 yılında vizyona girecek.