Geri Dön
Kültür SanatTeoman vs Rashit - Türkiye

Teoman vs Rashit - Türkiye

Rashit ve Teoman festivalin en ilginç performanslarından birine sahnede birlikte imza atacak.
Punk rock topluluğu Rashit ve Türk modern rock dünyasının en önemli isimlerinden Teoman bu kez özel bir proje için Rock’n Coke sahnesinde buluşuyor.

Üçüncü kez Rock’n Coke’a konuk olacak olan Rashit, 1993 yılında punk rock grubu olarak İstanbul’da kuruldu. Genel olarak post-punk, garage, new wave, surf-rock,bazen de Türk ve Balkan müziklerini kaynaştırarak kendilerine özgü bir sound elde ettiler. Dünya görüşlerini şarkı sözlerine yalın bir şekilde yansıtan grup, politik tavrıyla yurtiçi ve özellikle yurtdışında, kısa sürede çok büyük ilgi gördü. Ayrıca eğlenceli, ironik ve sorgulayıcı ifadesiyle, ülkemizde pek rastlanmayan bir müzik tarzını oluşturdu.

Türk rock sahnesinin en önemli figürlerinden Teoman ise 1996 yılından bu yana çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kendiyle aynı adı taşıyan albümü "Teoman" ile ilk çıkışını gerçekleştiren sanatçı, O ve Onyedi albümleriyle hızlanan başarısını şu ana dek sürdürdü. 2005 yılında senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolde olduğu Balans ve Manevra filmi ve soundtrack’i ile adından sözettiren Teoman çok sayıda prestjili ödülün de sahibi oldu. Teoman en son Akustik Trio projesi ile hayranlarıyla buluşmuştu.

Rock'n Coke / Ana Sahne
1 Eylül Cumartesi, 19:20