Geri Dön

Viyolonsel dehası Akbank Sanat'ta!

Benyamin Sönmez, 23 Mart 2011, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta sahne alacak.

Viyolonsel dehası Akbank Sanat'ta!

Müzik otoriteleri tarafından “Viyolonsel dünyasının genç ve karizmatik yeni üyesi”, “Gerçek bir müzik ilizyonisti”, “Çalışında barok zarafetini ve Bizans renklerini barındıran genç Türk” olarak tanımlanan Benyamin Sönmez, 23 Mart 2011, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta sahne alacak.


Yeni viyolonsel jenerasyonunun en başarılı genç temsilcilerinden biri olan sanatçı, eğitimi sırasında David Geringas, Yo-Yo Ma ve Anner Bylsma gibi bir çok tanınmış büyük viyolonsel sanatçısının ustalık sınıflarına katılma fırsatı yakaladı. Eğitiminin ardından 17. yüzyıl bestecisi Marin Marais ile başlayan ve 20. yüzyıl bestecileri Arvo Part, Penderecki, Giya Kancheli, Alfred Schnittke, Dutilleux, Schöenberg ve Benjamin Britten’e kadar uzanan geniş bir repertuara sahip olan sanatçı, özellikle 20. yüzyıl bestecilerinin eserlerine getirdiği eşsiz yorumlarıyla büyük müzik otoriteleri tarafından günümüzün en yaratıcı sanatçılarından birisi olarak adlandırılıyor.
Konserlerinde Maggini-Stiftung’e ait olan 1610 yılı İtalyan yapımı Paolo Maggini viyolonsel çalan Benyamin Sönmez’e, piyanoda Hakan Ali Toker eşlik edecek.


Benyamin Sönmez, konserinin öncesinde 24-25 Mart 2011, Perşembe ve Cuma günleri ise Akbank Sanat’ta viyol ailesinin gizemli tarihini ve çalma teknikleri konulu bir masterclass gerçekleştirecek.


Yer: Akbank SanatKonser Tarihi: 23 Mart 2011, Çarşamba
Saat: 20:00
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL. Öğrenci:10 TL.

Masterclass: 24-25 Mart 2011, Perşembe, Cuma
Saat: 14:30 – 17.00
Etkinlik Ücretsizdir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber