Geri Dön
Kültür SanatYaşam dediğin tek kulvar

Yaşam dediğin tek kulvar

“Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, yalnızlığın çaresini arayan bir oyun. Das Das’ın çevrimiçine özel olarak tasarladığı oyun farklı konusu ve rejisiyle görülmesi gereken projelerden

Yaşam dediğin tek kulvar

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ - Yalnızlık çağımızın hastalığı! Peki çaresi var mı? Elbette... Zihninize ölmüş birini yerleştirmelerine izin veriyorsunuz ve yalnızlığınız son buluyor. Onunla konuşuyor, yeni anılar yaratıyor, hayallerine ortak oluyor hatta onun rehberliğinde yeni bir insana dönüşüyorsunuz. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından uyarlanan “Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, sıkıcı hayatıyla artık başa çıkamayıp çözüm ararken kendini deneysel bir projenin içinde bulan Mirat’ın hikâyesi. Emekli olup iyice hayattan elini eteğini çeken Mirat, zihnine bir motosiklet kazasında ölen Esra’yı yerleştirmelerine izin veriyor. Giderek ona âşık olmaya başlarken zihnine yeni bir konuk daha geliyor: Esra’yla birlikte kazayı yapan sevgilisi Tuncay. Ve işler Midyat için zorlaşıyor. Çünkü kendine yeni bir dünya kurarken aslında iki sevgilinin izleyicisine dönüşüyor. Oyun kendini tanıma, yaşamını anlamlandırma kavramlarını sorguluyor. En çok da yalnızlığın tüm bu arayış içinde insanı nasıl da yanlışlara ittiğinin altını çiziyor. Oyunun kahramanı Mirat, “Yaşam dediğin tek kulvar, orada da sen varsın!” diyor. Dolayısıyla çıkış yolunu da ancak kendin bulabilirsin!

Sabahattin Yakut, Ceren Boz, Ümit Erim ve Nihan Işık’ın rol aldığı yönetmenliğini Nagihan Gürkan’ın üstlendiği “Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, çevrimiçi için özel olarak tasarlanmış. Proje tasarımı Ceren Boz’a ait ve Boz özellikle dinamik bir sahneleme yoluna gitmiş. Hem dekor seçimi hem de oyunun içine eklediği hareketsel performanslarla ekrandaki izleyiciyi kazanmayı amaçlayan Boz, bu zor işin de üstesinden gelmiş.

“Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet” bugün ve 25 Haziran’da çevrimiçi olarak izlenebilir. Biletler ise mobilet.com’da.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler