Geri Dön

Yeni yazarlara ilk eser teşviki bugün başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yeni yazarları desteklemek amacıyla başlattığı “ilk eser desteği” için bu yılki ikinci başvuru dönemi bugün başlıyor.

Yeni yazarlara ilk eser teşviki bugün başlıyor

31 Ağustos’a kadar sürecek başvurular sonucunda bakanlık, Edebiyat Eserlerini Destek Projesi (EDES) kapsamında yazarların ilk eserlerine maddi destek sağlayacak. Türk edebiyatında yeni ve özgün edebiyat eserlerinin üretilmesini ve yayımlanmasını desteklemek için kurguladığı projede başvurular yayınevleri tarafından yapılacak.

Başvuru yapılacak eserin yazara ait ilk eser olması öncelik olsa da yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da hiçbir şekilde yayımlanmamış, herhangi bir fondan destek almamış eserler de bu destekten yararlanabilecek. Projeye başvuru yapmak için yayın evlerinin kygm.ktb.gov.tr adresinde bulabilecekleri form ile belgeleri bakanlığa ulaştırmaları gerekiyor.

Ukraynalı model Daria Kyryliuk'ı kim darbetti? Görgü tanıkları CNN TÜRK'te anlattıUkraynalı model Daria Kyryliuk'ı darp iddialarında görgü tanıkları anne Figen Civan ile oğlu Beytürk Kirezlik, CNN TÜRK canlı yayınında yaşadıklarını anlattı. Daria Kyryliuk'ın birlikte olduğu grubun kendilerine hakaret ve küfürler savurduğunu söyleyen görgü tanıkları, o gece model Kyryliuk'ın hiçbir şeyinin olmadığını söylediler. Anne Figen Civan, "Ertesi gün çıkan haberlere ben gerçekten çok şaşırdım." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber