Geri Dön

Yeşim Ustaoğlu film festivalinde

16 - 26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 11. Akbank kısa film festivali, yurt içi ve yurt dışından sinema dünyasının ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Yeşim Ustaoğlu film festivalinde

Atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere on gün boyunca keyifli bir program sunan 11. Akbank Kısa Film Festivali, Türk sinemasının ünlü yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu’nu ağırlayacak. Festival kapsamında Yeşim Ustaoğlu’nun kariyer yolculuğunun başlangıç işleri olan Magnafantagna, Düet ve Otel isimli kısa filmleri 24 Mart 2015, Salı günü izleyiciyle buluşacak.

Başarılı bir yönetmenin doğuşunu müjdeleyen bu üç kısa film Türkiye’de ilk kez gösterilecek. Film gösteriminin ardından düzenlenecek söyleşide Ustaoğlu, sinema yolculuğunu ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Papua Yeni Gine’den Meksika’ya, İskoçya’dan Suriye’ye dünyanın farklı bölgelerindeki 37 ülkeden toplam 712 kısa filmin başvurduğu 11. Akbank Kısa Film Festivali; yarışma ve yarışma dışı bölümlerinin yanısıra farklı renkleri, coğrafyaları, kültürleri ve düşünceleri bir araya getiriyor. Festival’in “Dünyadan Kısalar”, “Festival Kısaları”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Yarışma Dışı Seçki” ve “Özel Gösterim” bölümlerinde bu yıl 23 ülkeden toplam 86 kısa film ve 2 uzun metraj film seyirciyle buluşuyor.

11. Akbank Kısa Film Festivali ile ilgili ilgili detaylı bilgi için www.akbankkisafilm.com ya da www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber