Leyla ile Mecnun'daki 10 'ağır söz'

Absürt komedi severlerin yıllarca takip ettiği, dizi sona erdikten bile videolarını defalarca izlediği Leyla ile Mecnun’da kullanılan ‘ağır sözler’ her daim ilgi çekiyordu. Küfür olmayan ama ağırlığıyla altından kalmanın zor olduğu Leyla ile Mecnun’daki bu ‘ağır sözleri’ sizler için derledik. Leyla ile Mecnun aşıkları hadi yazımıza…

Leyla ile Mecnun'daki 10 'ağır söz'

Sarı tuvalet terliği
 

Sarı tuvalet terliği<br />
&nbsp;
Tuvalete girildiğinde bin bir zorluk çıkaran, bir ucu kopmuş, tabanı ıslak, yürümek için şekilden şekile girilir ya… İşte o kötü anda yaşadığınızı hatırlayın. İşiniz bittiğinde baya ter içinde kalırsınız. Sizi zor durumda bırakanlar için çok güzel bir söz.
 

Delik çorap
 

Delik &ccedil;orap<br />
&nbsp;
Hele bir de misafirliğe gitmişseniz insana zor anlar yaşatır. Ev sahibine göstermemek için ayakla saklamak, terlik içinden çıkarmamak gibi çareler aranır.
 

Çizik teflon tava
 

&Ccedil;izik teflon tava<br />
&nbsp;
Sürekli darlayan bir arkadaşınız mı var? Yapıştırın gitsin. Çizik teflon tava kanser yaparmış ya, “yeter düş yakamdan, darladın” demenin bir yöntemi olabilir.

Duş perdesi
 

Duş perdesi<br />
&nbsp;
Duşun içindesindir, duş perdesi ise buz gibidir, gelir vücudunuza yapışır. Ayyy düşünmesi bile kötü.
 

Bozuk duş musluğu
 

Bozuk duş musluğu<br />
&nbsp;
Sıcak suyu açarsın açılmaz, suyu soğutmaya çalışırsın soğumaz, duş mu alıyorsun işkence mi çekiyorsun belli değildir. Ayarsız arkadaşlar için birebir.
 

Toplu tuvalet girişi gibi kokuyorsun
 

Toplu tuvalet girişi gibi kokuyorsun<br />
&nbsp;
İğrenç bir kokudur o. Arap sabunuyla karışık ilginç milyon tane koku… Burun deliğini düşürür.
 

Poşet
 

Poşet<br />
&nbsp;
Bir zamanlar kısa dönem askerler için kullanılan poşet değil bu. Yine gereksiz, başınızı derde sokan, gereksiz bir arkadaşınız varsa ona diyebilirsiniz. Hele ki siyah bakkal poşeti demek daha makbul. En kanserojen olanından…
 

Kulpu kırık çaydanlık
 

Kulpu kırık &ccedil;aydanlık<br />
&nbsp;
İşe yaramayan bir arkadaşınız için birebir. Böyle sürekli can sıkar, tam çay dökerken sıkıntı çıkarır, rahat vermez bir şeydir kulpu kırık çaydanlık.
 

Pipet
 

Pipet<br />
&nbsp;
Kafede sevgilinle soda söylemişsin, sodalar geliyor ama pipetle beraber. Pipetle içsen olmaz, içmesen hiç olmaz. Araf’ta kalırsın… O ikilim… O rahatsızlık…
 

Mavi kuş
 

Mavi kuş<br />
&nbsp;
Twitter’da sürekli birilerine hakaret eden, laf sokmaya çalışan gereksizlere için ideal bir ‘ağır söz’.
 
selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak