Madonna, Corona virüsü 2019'da bildi mi?

Madonna'nın Corona virüsü tahmin ettiğini söylesek ne dersiniz? "Yok artık!" der misiniz? Hadi tahmin kısmını normal bulduk diyelim, peki ya Madonna'nın "Corona virüsü herkesi eşitledi" açıklamasına kaç puan? Madonna Hanım, neler diyorsunuz?

Madonna, Corona virüsü 2019'da bildi mi?

Her şey Eurovision'da başlamıştı

Her şey Eurovision'da başlamıştı

Her şey geçen yıl başladı aslında... 2019'da İsrail'de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması, en çok Madonna'nın ayin tadındaki canlı -daha sonra internette oynanmış ses kaydıyla- performansıyla başladı.

'Like A Prayer' ve 'Future' performansları çok konuşuldu

'Like A Prayer' ve 'Future' performansları çok konuşuldu

Madonna'nın Eurovision'da sahnelediği 'Like A Prayer' ve sonrasında 'Future' performansı hepimizi şoklara vesile etmişti. Acaba Madonna bize ayin tadındaki performansla ne anlatıyordu? Hangi mesajı vermek istemişti?

"Geleceğe herkes gelmiyor!"

"Geleceğe herkes gelmiyor!"

İnternette bir yıl içinde pek çok şey yazılı çizildi bu performansla ilgili. Şeytan kırmızısı arka plan, ayin gibi başlayan ve daha sonra gaz maskelerinin takılması, "Geleceğe herkes gelmiyor!" sözleriyle dolu 'Future' şarkısı birçoklarımıza "Yoksa nükleer felaket habercisi mi bunlar?" dedirtmişti.

Corona'yı mı demek istedi bize?

Corona'yı mı demek istedi bize?

Yıl 2020... Tam 3 aydır dünya Corona virüs salgınıyla başa çıkmaya çalışıyor. Madonna'nın Eurovision performansı da "Nükleer felaket dedik ama aslında Madonna bize Corona'yı söylemiş olabilir mi?" olarak yorumlanmaya başladı.

Tesadüf mü?

Tesadüf mü?

Evet, Madonna'nın şarkısındaki gibi hepimiz geleceğe adım atamıyoruz çünkü insanlar ölüyor. Evet, yine Madonna'nın performansındaki gibi maskesiz adım atamıyoruz Corona virüs yüzünden... Bu kadar benzerlik tesadüf olabilir mi gerçekten? Bence değil.

'Büyük eşitleyici'

'Büyük eşitleyici'

Tüm bunlara Madonna'nın Instagram hesabından yaptığı paylaşımlar eklenince de bir hayli garip bir tablo çıkıyor ortaya. Madonna, bir küvetin içinde çıplak bir videosunu paylaşmış. Corona virüs için de 'büyük eşitleyici' tabirini uygun görmüş.

"Zengin ya da eğlenceli olun, fark etmiyor"

"Zengin ya da eğlenceli olun, fark etmiyor"

Demiş ki, "Ne kadar zengin, ünlü ya da eğlenceli olursanız olun hiç fark etmiyor. İşte Covid-19'un olayı bu. Hepimiz her şekilde artık eşitlendik. Kötü bir şey bu. Aynı zamanda iyi bir şey de."

Hepimiz eşitlenince kötü mü oldu?

Hepimiz eşitlenince kötü mü oldu?

Madonna'nın Corona virüsü hakkında "Hepimiz eşitlendik, hem iyi anlamda hem de kötü anlamda" gibi bir hayli ortadan ve soğukkanlı bir laf etmesine Molatik olmamak imkânsız. Her geçen gün daha da fazla can kaybının yaşandığı bir virüs felaketinden bahsediyoruz. Madonna'nın tavrı ise biraz fazla sert. Hepimiz eşitlendik ve bu kötü oldu. Çünkü evden dışarı çıkamıyoruz! Evden dışarı çıktığımızda o şikâyetçi olduğumuz eşitsizlikten dert yanmamamız mı gerekiyor yani? Dünya eşitsizliklerle dolu ve bu düzeni değiştiremeyiz mi yani?

Kayıtsız kalmak zor

Kayıtsız kalmak zor

İşin bir de 'karanlık' tarafları var elbette. Komplo teorilerine inanıp inanmamak sizin elinizde. Ya da Madonna'nın tavrını da aşırı ciddiye de alabiliriz ya da "Gündeme gelmek için yapıyor bunu" deyip kafamızı da çevirebiliriz. Ancak kayıtsız kalmak zor bu tesadüflere, bu açıklamalara.

Hisleri kuvvetli olmasa...

Hisleri kuvvetli olmasa...

Ben Madonna gibi dünyayı etkileme gücüne, başarısına sahip isimlerin hislerinin çok kuvvetli olduğuna inananlardanım. Ancak tesadüflerle açıklayabiliyoruz. Halbuki hissetmek diye bir şey var. Madonna'nın Corona açıklamasını fazla sert bulsam da yaşanacakları önceden hissetmesinin verdiği rahatlık olarak yorumluyorum.

Hisleri kuvvetli ki hiç şaşırmıyor ve bu kadar soğukkanlı yaklaşabiliyor bu ciddi meseleye bence. Madonna bir star ve her söylediği illa herkese 'doğru' gelmek zorunda değil, bunu unutmamak lazım.
 

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak