'Masumlar Apartmanı': İkinci sezonda neler olacak?

İnsanı üç sezonluk kahreden 'Masumlar Apartmanı' 37. bölümü yani sezon finalini geride bırakan. Yer yer ağlatan yer yer yine ağlatan sezon finalinde neler oldu? Beklenildiği gibi İnci öldü mü? Han ne yaptı? 'Masumlar Apartmanı' sezon finalinde neler oldu?

'Masumlar Apartmanı': İkinci sezonda neler olacak?

Öğrenmişti

 Öğrenmişti

'Masumlar Apartmanı' 36. bölümde hatırlarsınız ki İnci, Han'ın Naci'yi bodrumda sakladığını öğrenmişti. Bunun üzerine evden çekip gitmek üzere eve doğru yol aldı. Biz en son bölümün burasında kalmıştık. 

Banyoya kilitledi

Banyoya kilitledi

İnci eve gitti pılını pırtını topladı tam evden çıkıyordu ki Han kesti önünü. Bir ton bağırış çağırış ve ağlamadan sonra Han "Annenin kolyesini almayacak mısın?" deyip İnci'yi banyoya gönderdi. İnci banyoya gittiği gibi peşinden gidip kapıyı üzerlerine kilitledi.
 

"Annemizin sana yaptığını..."

"Annemizin sana yaptığını..."

Han psikopat gibi davrandığı için İnci de bağırıp durdu. Sesi duyan ev halkı da kalktı ayağa "N'oluyo kardeşim ne bu tantana" diyerek uyandılar. Fakat işe el atan Safiye'ydi. Han'a "Annemizin sana yaptığını sen ona yapma" diyerek sakinleştirmeye çalıştıysa da başarılı olamadı İnci cam bir şeyi Han'ın kafasında parçalayıp çıktı dışarı.

"Kuma gömüyorsunuz"

"Kuma gömüyorsunuz"

Böyle anlatıyoruz ama bu sahneler beni çok etkiliyor. Birbirini seven iki insanın kafasında cam kıracak hale gelmesi çok üzücü gerçekten. Neyse İnci kaçtı gitti iki arada bi derede herkes kapıdayken evdekilere de "Kafanızı niye kuma gömüyorsunuz" deyip bastı gitti. 

Naci yalnız bırakmadı

Naci yalnız bırakmadı

Gittiği gibi Naci gördü İnci'yi ve araba kullanmasına izin vermeyip arabayı kendi sürdü. Gitmek istediği yere bıraktı İnci'yi. Tabii o arada Han'ın yıkılışı, iyice kayışları koparması Birkan Sokullu'nun oyunculuğuna diyecek yoktu.

Hamile

Hamile

Hemen ertesi günü Esra ve Barış uğradı İnci'nin yanına. Biz tam da burada İnci'nin hamile olduğu haberini aldık. Böyle bir anda verilen hamilelik haberi de gerçekten sevindirici olmadı üzüntümüze üzüntü kattı. Biz burada öğrendik İnci'nin çocuğunu Han'dan uzak büyütmek istediğini.

Safiye gitti

Safiye gitti

Bütün bu muhabbetler sonrasında Esra, İnci'ye bir güzel sarıldı. Ama nereden bilecek son defa sarıldığını. Öylece sarıldılar ve gittiler. Onların hemen peşine Safiye geldi. Evet, Safiye... Hem de İnci için. İnci'yle güzel güzel konuştu. "Affetme ama sev" dedi. Ne demek oluyor nasıl oluyor affetmeden sevmek anlayamadık ama Safiye de İnci'nin hamile olduğunu öğrendi. İnci'ye birkaç daha şey söyledi söyledikleri yine kalbimizi deşti ve gitti.
 

Han da öğrendi

Han da öğrendi

Daha sonra ise Han babadan öğrendi İnci'nin nerede olduğunu. "Gidersen bir daha gelmem" demişti ama yine gitti. İnci, yerini baba yerine Safiye'nin söylediğini düşündüğü için Han'a hamile olduğunu da ağzından kaçırdı. Han sevindi etti ama "Çocuğumuzu senden uzakta büyüteceğim" sözünü duyduktan sonra hevesi kursağında kaldı. İnci de bastı gitti zaten hemen peşine. İşte mesele de tam burada başladı. Bölüm boyunca bize basmayan afakan kalmamıştı burada tam oldu.
 

Han'a gidecekti...

Han'a gidecekti...

İnci arabayı durdurdu bir yere park etti. İyice düşündü, annesinin hayalini gördü, üzüldü ağladı, babasını aklına getirdi bütün bunlardan sonra bir hışımla "Seveceğim" deyip ayağa kalktı ve "Çocuğumuzu birlikte büyüteceğiz" deyip Han'ın yanına gidecekti ama gidemedi.

Kollarında can verdi

Kollarında can verdi

Bomboş bir yolda kamyon gelip İnci'nin arabasına çarptı ve araba tepetaklak oldu. Yani durum zaten yeterince dramatikti bir de Han'a giderken olması iyice canımıza okudu. Han da İnci'nin peşinden geliyordu ve yolda gördü İnci'nin yere serpilmiş halini. Bu kısmı size anlatamam. Yani nasıl anlatacağım bilmiyorum. İnci "Sana geliyordum, çocuğumuzu birlikte büyüteceğiz, sen ona çok güzel bakacaksın çok güzel bir aile olacağız" diyerek Han'ın kollarında can verdi.

"Delirecek kadar şanslı değilim" demişti

"Delirecek kadar şanslı değilim" demişti

Han da "Delirecek kadar şanslı değilim" dediği Anıl'la şu an aynı hastanede yatıyor. Elinde İnci'nin toprağı ve kolyesiyle. Hatta Anıl'dan daha kötü bir halde. Bölümün onca dakikası iyice artık dramadan kalbimiz dayanmamışken bir de Han'ı delirmişken görmek ne bileyim iyice yaraya tuz basmak gibi oldu. Hele Anıl'ın Han'a bakışı ona da bir şey diyemiyorum. Bir de Safiye, Gülben ve Han'ın gazoz içtiği sahneye de... Uzun lafın kısası sezon finali sanki izlediğimiz bütün bölümlerin toplamıyla dolu bir drama yaratıyordu. Ben sezon finalini izlerken beş yıllık üzüldüm gerçekten. Üzüntüden kalbime ağrı da girdi. He bir de benim gibi ağlayamıyorsanız daha da kötü. Öyle içine öküz oturmuş bir şekilde izliyorsunuz. İzledik de. Bu sebeple Farah Zeynep Abullah'ı biraz anlıyorum. Biz izlerken bu kadar yoruluyoruz. Yalan yok kalbim ağrıdı. Gerçekten o sahneleri yaşıyormuşçasına canlandırmak insanı çok yorar. Sezon finalinde iyice anladım yani. Empatimi kurdum.
 

İkinci sezonda ne olacak?

İkinci sezonda ne olacak?

Daha sonra ne oldu diye soracak olursanız da Safiye Naci'yi kızı ve eski karısıyla Amerika'ya gönderdi. Esat da Gülben'e evlenme teklifi etti. "Peki ikinci sezonda ne olur?" diye sorarsak da inanın ki bilmiyorum. İnci'yle birlikte Han'a da veda ettik anlaşıldığı gibi fakat Naci geri döner mi? Esat'la Gülben evlenir mi? orası büyük bir muamma. 'Masumlar Apartmanı' ikinci sezonda neler olacak? Ben de merakla bekliyorum.


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak