Mike Tyson'ın, Michael Jackson anısı ne?

Geçtiğimiz günlerde efsane boksör Mike Tyson, Michael Jackson'la tanışma hikâyesini anlattı ve bilmediğimiz bir şey daha gün yüzüne çıkmış oldu. Peki Mike Tyson'ın, Michael Jackson anısı ne? Gelin Molatik olalım...

Mike Tyson'ın, Michael Jackson anısı ne?

İki ismin de dünyayı kasıp kavurduğu bir dönem...

Yakın zaman önce bir televizyon programına konuk olan efsane boksör Mike Tyson, efsane sanatçı Micheal Jackson'la nasıl tanıştığını anlattı. İlk başta o dönemi hatırlamakta fayda var. Çünkü iki ismin de dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde yaşanıyor bu tanışıklık.

 

'Seni bir yerden tanıyor muyum?'

Gelelim 1987’den 1990’a kadar dünyanın tek ağır sıklet şampiyonu olan Mike Tyson’un organizatör Don King’le birlikte Michael Jackson’la tanıştığı anları anlatmasına. Bir televizyon programında konuşan efsane boksör Tyson şunları söylemiş:

"Sanırım Cleveland’da bir konserdeydi. Don King’le birlikteydim. Don, Micheal Jackson’a barış işaretiyle selam verdi. Michael da ona karşılık verdi. Ben de aynısını yaptım ama Michael elini indirdi. Bir bakıma, ‘Benimle oynadı mı? Hayır sadece beni görmedi’ dedim. Benimle oynamadığını biliyordum çünkü ben şampiyondum. Sonra onunla tanışmaya gittim. Bana, ‘Seni bir yerden tanıyor muyum?’ diye sordu. Egomu darmadağın etti. Ben de ‘Hayır sadece bir hayranınım, tanıştığıma memnun oldum efendim’ dedim."

 

İyi tarafından bakmak lazım...

Bunca zaman sonra Mike Tyson’un bu anıyı bu şekilde anlatıyor olması bir kere çok güzel ve bir o kadar da önemli. Sonuçta en tanındığı dönemde Michael Jackson, onu tanımıyor. Böyle bir durumda egoyla hareket edilerek tepki de verebilirdi Mike Tyson. Fakat onun verdiği cevap, gerçekten de yakışan bir cevap olmuş. Belki de Michael Jackson karşısında egosu sökmemiştir, bu da olabilir tabii. Sonuçta Michael Jackson’dan bahsediyoruz. Ama tabii iyi tarafından bakmak lazım yine de…

 

Bu makaleye ifade bırak