Oynatma Listesi
HABERLER

23 Şubat 2020 Günün Özeti Milliyet'te

23 Şubat 2020 Günün Özeti Milliyet'te

İran'ın batısındaki Hoy kentinde 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Van ve çevre illeri de etkileyen depremde sınıra yakın mahallelerde bazı kerpiç evler hasar gördü. 9 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Türkiye, İran sınırı kapattı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada koronavirüs tehdidi nedeniyle sınırın kapatıldığını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nahçivan dahil olmak üzere 4 sınır kapısının kapatıldığını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Elektronik İzleme Sistemi'nde kullanılan ürünlerin yurt dışından ithal edildiğine dikkati çekerek, "Bakanlığımızın Sanayi İşbirliği Projesi ile ilk kez milli olarak üretilmiş sistemi kullanacağız. Bu proje kapsamında toplamda yaklaşık 20 milyon liralık ithalatın önüne geçmeyi hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde, Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

ABD'de tıp eğitimi alan ve bu alanda 34 yıl araştırmalar yapan Kıbrıs Türkü Prof. Dr. İbrahim Benter, ürettiği "ACE2/Angiotensin-(1-7)" isimli sistemle Çin'de başlayan ve kısa sürede tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) önüne geçebileceğini söyledi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER