Oynatma Listesi
HABERLER

Antalya'da sıcak saatler! Özel harekat bölgede

Antalya'da kira süresi dolan büfe işletmecisi, iş yerinin tahliye edilmesini önlemek için elindeki tabancayla eylem yaptı.

Olay, öğle saatlerinde Muratpaşa ilçesi Konyaaltı Seyir Terası'nda meydana geldi. İki yıldır işletmecisi olduğu büfenin tahliye edilmesi için avukatların geldiğini gören Mesut S. tabancayı başına doğrulttu. İhbar üzerine adrese Özel Harekat polisleri ile sağlık ekipleri sevk edildi. 

TABANCAYI BOYNUNA DAYAYIP DİRENDİ

Bu sırada iş yerinde bulunan Mesut S. iş yerinden çıkmamak için elindeki tabancayla direndi.  Polis ekipleri işletmeden biraz uzaklaşarak bölgeyi güvenlik şeridiyle kapattı. Büfenin bulunduğu Konyaaltı Caddesi de trafiğe kapatıldı, olay yerine özel harekat ekipleri sevk edildi.

Özel Harekat polisi, yaklaşık 1 saat boyunca Mesut S'yi ikna etmeye çalıştı. Tabancayı başına, boynuna ve kalbine doğrultan Mesut S. başkasına zarar vermek istemediğini söyledi.

ARKADAŞI İKNA ETTİ

Babası Recep ile kardeşi Engin C.'nin ısrarına rağmen Mesut C. eylemini sürdürdü. İş yerinden tanıdığı Bayram Tezer, Mesut C'yi ikna etmek için polisten izin istedi. Mesut C.'nin yanına giden Tezer, tabancayı alarak polise teslim etti. Polisin su içirerek sakinleştirmeye çalıştığı Mesut C., "Bizi çıkarıyorlar. Ben aidatımı, kiramı vermişim beni çıkarıyorlar. Ben yeni evliyim, arabamı sattım, her şeyimi sattım. Bana sözleşme gelmedi. Hiçbir şey imzalamadım. Bana 3 bin TL borcun var diyorlar. Pandemide herkesin borcu var. Ben her ay pandemide kiramı verdim. Burayı akrabalarına vermek istiyorlar" dedi.

Durumu haber alan Mesut C.'nin yakınları da olay yerine geldi. Bir yakını, Mesut C.'nin iki yıldır işletmeci olduğunu belirterek, "Bu çocuğun iş yeri pandemiden dolayı kapandı. Ancak kirasını ödemeye devam etti. Kira sözleşmesinin bitmesine 40 gün kalmıştı. Kiralayan firma buraya onlardan habersiz tahliye davası açmış. Firma, tebligatları da kapalı işyerine göndermiş. Sonrasında tebligatlar muhtara verilmiş. Ama onların tahliyeden haberi yok. Avukatla birlikte kiralayan firma görevlileri gelince de tahliye etmemek için böyle bir işe kalkışmış" dedi.

 Mesut C.'nin ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER