Oynatma Listesi
HABERLER

Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi! Bakan Kurum tartışmalara noktayı koydu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Başkent Millet Bahçesi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum son günlerde çıkan tartışmalara son noktayı koydu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum:

Atatürk Havalimanı’nı 85 milyonun bahçesi olacak şekilde. Buradaki yeşil alanda hoş vakit geçirmeye devam edeceğiz. Yeşil koridorumuzun İstanbul’umuza 85 milyon büyük Türkiye ailesine hayırlı olmasını diliyorum.

Sözde çevrecilerle gidip bu projeyi yaptırmayacaklarını, bu projeyi gök kubbe altında başına yıkacaklarını söyleyerek vatandaşımızı tehdit ediyorlar. Dikili bir tane ağaçları yok. Söyledikleri sözleri tutmadığını görüyoruz. Ankara’da İstanbul’da İzmir’de CHP zihniyetinin başlatıp bitirdiği bir tane projeyi gösterebilir misiniz? Biz proje yapmaya devam edeceğiz. Bizim karnemiz milletimizdir. Biz milletimizle inşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürümeye devam edeceğiz.

Burada şölenler yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anacağız. Burada Türkiye’deki ilk havalimanındaki uçakların projelerini öğrenecekler. Oradaki tüm limanlar kalıyor. Atatürk Havalimanı yıkılmıyor milletimize armağan ediliyor. Afet toplanma alanları çok büyük bir ihtiyaçtır. Bu noktada İstanbul’da şehrin merkezinde akciğer vazifesi görecek ve deprem esnasında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek bir alan olacak. Söz verdiğimiz gibi 2023 yılında aziz milletimize bu projeyi armağan edeceğiz.

"BURASI HİÇBİR ŞEKİLDE İMARA AÇILMAYACAK"

Burası hiçbir şekilde imara açılmayacaktır. Konut, ticari ünite bu alana yapılmayacak. Bu alanın Katarlılara yurt dışındaki kardeşlerimize satılması gibi bir durum söz konusu değildir. Maalesef her konuyu Katarlılara yurt dışında dost olduğumuz ülkelere getirmek de üstüne düşen vazifeyi muhalefet sonuna kadar yerine getiriyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER