Oynatma Listesi
HABERLER

Bakan Kurum'dan 'Atatürk Havalimanı' açıklaması!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum 'Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni' öncesi basın mensuplarıyla buluştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde pazar günü vatandaşların da katılımıyla başlayacak fidan dikimi töreni öncesi incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, "Pazar günkü mitingde mehteran Türk yıldızları gösteri yapacak, çevre haftası etkinlikleri konserler olacak. Açılışa Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdogan katılacak." dedi.

 

Atatürk Havalimanı'nda bir pistin açık kalacağını belirten Bakan Kurum, " Açık kalacak olan pist Türkiye'ye hizmet vermeye devam edecek. projede hiç bir konut ve ticari alan yoktur. Atatürk Havalimanı'nda var olan yapılar restore edilerek korunacak. 145.300 ağaç dikilecek İstanbul'u fethine gönderme" dedi.

Mitinge katılım için memurlara baskı iddialarını yalanlayan Bakan Kurum, "Burada hiç bir zorunluluk söz konusu değildir. Gelen gelir gelmeyen gelmez. Zorla gelenden bize bir fayda olur mu? Gelmemekte özgürler. Güvenlik ve temizlik gibi tüm hizmetler bakanlık ve valilik koordinasyonunda olacak." dedi.

 

GİRİŞLERDE ÜCRET ALINACAK MI?

'İmamoğlu davet edilecek mi?' sorusuna Bakan Kurum, "Biz 85 milyonu davet ediyoruz... Kılıçdaroğlu da İmamoğlu da davetlidir." dedi. Bakan Kurum ayrıca girişlerde ücret alınmayacağını söyledi.

NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Kurum, "Fethin 570. yıldönümüde Millet Bahçe'mizi hizmete açacağız. 2023 seçimlerinden önce hizmete açılacak." dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER