Oynatma Listesi
HABERLER

Basın toplantısı sırasında bir anda yere yığıldı!

Basın mensupları açıklanacak karara odaklanmış bir şekilde bekledi. Basın toplantısı başladıktan kısa süre sonra ise, kimsenin beklemiği bir şey oldu ve Farmakoloji Bölüm Direktörü bir anda yere yığıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Danimarka Farmakoloji Bölüm Direktörü Tanja Erichsen, dün düzenlenen basın toplantısı sırasında Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından Kovid-19'a karşı geliştirilen aşı hakkında açıklamalarda bulunuyordu.

Erichsen, aşının yan etkileri nedeniyle kullanımının tamamen durdurulduğuna yönelik karara ilişkin değerlendirmelerde bulunuyordu. Buna göre, Danimarka, Oxford/AstraZeneca Kovid-19 aşısının kullanımını tamamen durdurma kararı aldı.

Kararın dünyaya duyurulmasının ardından, Avrupa'da koronavirüse karşı geliştirilen AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen engelleyen ilk ülke Danimarka oldu.

Danimarka İlaç Ajansı’nın Farmakoloji Bölüm Direktörü Tanja Erichsen aşının kullanımını durdurulmasına yönelik düzenlenen basın toplantısı sırasında aniden fenalaşarak bayıldı.

Birçok televizyonun canlı yayında olduğu sırada meydana gelen olay, önce Danimarka'da sanra da tüm dünyada gündem yarattı. Erichsen'e ilk müdahale basın toplantısını takip eden gazeteciler tarafından geldi. Erichsen bir süre sonra kendisine geldi ve basın toplantısının gerçekleştiği salondan yürüyerek ayrıldı.

YORGUNLUĞA BAĞLI TANSİYONU DÜŞTÜ

Tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırılan Erichsen, durumunun iyi olduğu belirlenince taburcu edildi. Sağlık Kurulu üyeleri basına yaptığı açıklamada, Erichsen'in durumunun iyi olduğunu, yorgunluk nedeni ile tansiyonun düştüğünü belirtti.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER