Oynatma Listesi
HABERLER

Bulgaristan'da koronavirüs önlemleri

Bulgaristan'da Covid-19 (koronavirüs) paniği gittikçe yayılırken, virüsün İtalya'da da patlak vermesi Bulgaristan makamlarını seferber etti.

Bankso kayak merkezinde, İngiltere'den ülkeye giriş yaptığı tespit edilen 55 yaşındaki Çinli bir turistin 23 Şubat akşamı otel odasında hayatını kaybetmesi üzerine, turistten alınan numunelerle tahlil yapıldı. 24 Şubat?ta ise yapılan testler sonucu turistin kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.
Öte yandan, aynı gün Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un Güvenlik Konseyini olağanüstü toplantıya çağırması üzerine virüse karşı önlemler alındı.

Koronavirüse karşı virüsü tespit ve önlemeyle ilgilenecek Kriz Merkezi kuruldu. Merkez her sabah yerel saat ile 9.00'da basın toplantıları düzenleyip, son gelişmelere dair bilgilendirme yapıyor.
Kriz Merkezi Başkanı Prof. Doktor Ventzislav Mutafçiyski bugün son bilgileri değerlendirdi: Ülkenin farklı hastanelerinde 20 kişi müşahede altında karantinada bulunuyor. Öte yandan, Filibe, Sliven, Gabrovo ve Sofya Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'nde 12 kişide yapılan virüs testlerinin negatif çıktığı belirtildi. Ayrıca, bir hastanede de 7 yaşındaki bir çocuğun virüs şüphesiyle müşahede altında olduğu ve test sonuçlarının beklendiği bildirildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER