Oynatma Listesi
HABERLER

Bursa'da aileler arasında kavga! 15 kişiye kısıtlama ihlali cezası

Bursa’da aralarında husumet bulunan iki ailenin üyeleri arasında çıkan kavgada gözaltına alınan 8 kişi, savcılık talimatıyla ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan sokağa çıkma yasağını ihlal eden 15 kişiye de cezai işlem uygulandı.

Olay, dün akşam saatlerinde merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi'nde meydana geldi. Daha önceden yaşanan yaralama olayı nedeniyle aralarında husumet bulunan 2 aile, sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışmaya akrabaların da katılmasıyla olay büyüdü. Kısa sürede sokağa dökülen yaklaşık 100 kişi, kavga etmeye başladı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 2 kişi yaralandı.

Bölgeye gelen çok sayıda polis ekibi, kavgayı güçlükle ayırırken, çevik kuvvet ekipleri mahallede geniş güvenlik önlemi aldı. Kavgada 8 kişi gözaltına alındı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle polisin uyarılarına rağmen evlerine gitmeyen 15 kişiye 3 bin 150 liradan toplam 47 bin 250 lira para cezası uygulandı. Gözaltına alınan 8 kişi ise emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan kavga ve polisin müdahale ettiği anlara ait cep telefonu kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülere, onlarca kişinin sokakta kavga ettiği, grupların sopalarla birbirine saldırdığı ve polisin kavgayı güçlükle ayırdığı anlar yansıdı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER