Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'in sözlerini hatırlatıp ilan etti

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul’da 'Tarih, Siyaset ve Ülkelerarası İlişkiler Bakımından Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu' düzenlendi. Sempozyuma katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'ABD, Rusya, Fransa 30 yıldır bu sorunu çözemedi. Şimdi akıl veriyorlar. 'Artık hesap vakti geldi' diyen Azerbaycan, ister istemez kendi göbeğini kendisi kesmek zorunda kalmıştır' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Dün Azerbaycan topraklarına saldıran Ermenistan'ı bir kez daha kınıyorum. Azerbaycan'ın yanında olacağız. Ermenistan işgal ettiği yerlerden çekilmeli. Adil çözüm fırsatı değerlendirilmeli.

Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarını derhal terk etmesiyle bölge yeniden barışa ve huzura kavuşacaktır. Bölgede Dağlık Karabağ'ın işgaliyle başlayan krize artık bir son verilmelidir.

Şu mantığa bakın, akla bakın... 30 yıla yakındır size hep bu işi çözelim dediler. İşgale uğrayan topraklar kimin toprakları. Azerbaycan'ın toprakları. Bunu hepiniz kabul ediyorsunuz. Türk askeri burada var mı, Türkiye silah naklediyor mu diyorlar. Aliyev sanki bunlara hesap verecek. ABD, Rusya, Fransa 30 yıldır bu sorunu çözemedi. Şimdi akıl veriyorlar. 'Artık hesap vakti geldi' diyen Azerbaycan, ister istemez kendi göbeğini kendisi kesmek zorunda kalmıştır.

 

Yaşanan gelişmeler, bölgede nüfuz sahibi tüm ülkelere gerçekçi ve adil çözüm yöntemlerini devreye sokmaları konusunda bir fırsat tanımıştır.

Ankara silah gönderdi diyen PKK'ya silah verenler.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER