Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknofest 2020 Ödül Töreni'nde konuştu

Gelen bir son dakika haberine göre; Bu yıl ilk kez Gaziantep'te düzenlenen Havacılık,Uzay ve Teknoloji Festivali'ne((TEKNOFEST2020) katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarışmada dereceye giren gençleri ziyaret ederek, yapılan projelerine imza attı. Erdoğan'ın ödül töreninde bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "İHA alanında bugün dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdik. İnşallah benzer başarıyı otomobil ve uçan arabalarda yakalayacağız." ifadelerini kullandı. Erdoğan, gençlere azimli olmalarını nasihat ederken, "Sizler hayallerinizde ısrarcı olursanız geleceğin teknolojilerinin ‘Türk Malı’ damgasıyla tasarlanıp üretileceğine inanıyorum." dedi.

TEKNOFEST'in bir sonraki Gaziantep oldu. Gaziantep'ten yükselen heyecana ortak olmak istedik. Tüm yarışmacıları gönülden tebrik ediyorum.

Uzun bir ihmal edilmişliğin ardında ülkemizin her köşesini kalkındırırken üretmek isteyen herkese katkı sunduk. 

Edirne'de roket bilimine merak salan evladımızın kendini göstereceği yer işte burasıdır. 

Yapay zekadan siber güvenliğe kadar her alanda çığır açacak yenilikler burada tohumlanacak, filiz bulacak, kök ve boy salacak.

 

Amerika'daki yarışmada başarılı olan uydusu fırlatılan ekip, şimdi uluslararası alanda başarılı girişimlerde bulunuyorlar. Bu yıl ki yarışmacılarımızdan da önümüzdeki yıllarda başarılı olacak gençlerimiz muhakkak çıkacaktır.

EN BÜYÜK CEVAP BURADAKİ MANZARADIR

İnsansız su altı sistemleri yarışmasında ipi göğüsleyen TEKNOFEST ekibi şimdi uluslararası alanda rekabet edecek özgün sistemler gelişiyor.

İki defa roket takımı birinciliği kazanan gençlerimiz bu başarılarını girişime dönüştürmeye hazırlanıyor.

Yapay zeka girişimi kuran gençlerimiz, TEKNOFEST'in lise seviyesi birincileriydi.

Ülkemizde hala birilerinin teknoloji hamlemizi küçümsediklerini görüyoruz. Onlara vereceğimiz en büyük cevap işte buradaki manzaradır.

İHA alanında bugün dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdik. İnşallah benzer başarıyı otomobil ve uçan arabalarda yakalayacağız.

Sizler hayallerinizde ısrarcı olursanız geleceğin teknolojilerinin ‘Türk Malı’ damgasıyla tasarlanıp üretileceğine inanıyorum.

ŞAİRİN DEDİĞİ GİBİ: DAHA İYİ YENİL!

Bizim medeniyetimiz, insan, ilim, irfan medeniyetidir. Sık sık maziden atiye köprü kurmak ifadesini kullanıyorum. Bu öylesine söylenmiş bir söz değildir. 

Geleceğin teknolojilerini üretmek istersen tarihinizi bilirseniz, kendinize olan güveninizde artacaktır. Bilim araştırma. Araştırma kelimesinin tam tercümesi ise yeniden keşfetmektir. Teknolojiye gönül veren gençlerimiz bu alanların neresinden ilerlerse ilerlesinler başarılı olacaklardır. 

Bu dünyada herkese yer var, yeter ki hayal edin. Şairin dediği gibi "Hep denedin, hep yenildin! Olsun gene dene, gene yenil! Daha iyi yenil!

 

Bu azmin sonu zafere çıkar. Türkiye'nin hedeflerine ulaşmak için başarılı gençlere ihtiyacı var!

***

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen TEKNOFEST'e katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fuar alanına yanında bulunan küçük öğrencilerle birlikte girdi.

Öğrenciler ile sohbet eden Erdoğan daha sonra çeşitli kategorilerde gerçekleşen teknoloji yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve projelerin yer aldığı sergi alanını gezdi. Öğrencilerle sohbet edip, başarı dileyen Erdoğan, öğrencilerin hazırladığı alçak irtifa roket projelerine ise günün anısına imza attı.

Erdoğan verilen kalem ile birlikte roket alçak irtifa ve insansız hava aracı gibi kategorilerde dereceye giren öğrencilerin para çeki ve roket gövdesi gibi parçaları imzaladı.

Erdoğan öğrencilere başarılarının devamını diledi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER