Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, "Ülkemize, Yeşil İklim Fonu'ndan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
Bütçede en büyük payı her zaman olduğu gibi eğitim almaktadır. Sağlık alanına da ciddi kaynak aktardık. Sanayicimizden esnaf ve zanaatkarımıza kadar her kesim bütçenin kayda değer kalemleri arasında yer alıyor. Savunma sanayimizi güçlendirecek bütçeyi de ihmal etmedik. Dünyada yaşanan çok boyutlu dalgalanmalara karşı gereken mali altyapıyı oluşturduk. Amacımız küresel krizi ülkemiz için fırsata dönüştürmektir. İhracatımız rekor üstüne rekor kırıyor, istihdamda da salgın öncesinde bir yere geldik.

YEŞİL İKLİM FONU'NDAN 3 MİLYAR DOLAR

 

Ülkemize, Yeşil İklim Fonu'ndan, 3 milyar 157 milyon dolar kaynak sağlanmasıyla ilgili mutabakat zaptının imzalandığının müjdesini paylaşmak istiyorum.  Nasıl salgının üzerinden güçlü sağlık altyapımız ile geliyorsak, iklim değişikliğinin üzerinden de yeşil kalkınma devrimi ile geleceğiz. Ülkemizi her karış toprağı ile geliştirecek projeleri hayata geçirmeye, inşa etmeye devam edeceğiz.

ÇİFTÇİLERDEN RİCAM TARLALARINI BOŞ TUTMAMALARI

Çiftçimize en güçlü şekilde destekliyoruz. Bu yıl gübre desteğinde yüzde yüz artış yaptık. Çiftçimizi kuraklık karşısında korumaya yönelik sigortalardaki devlet desteğini yükselttik. Üreticilerimizden ricam, tek karış boş arazi bırakmadan tarlalarını ve seralarını ekmeleri ahırlarını dolu tutmalarıdır.  Tarım ürünlerindeki fiyat istikrarı için yeni modeller geliştiriyoruz. Tarım sektörü en az savunma sanayi kadar önemli.

AK Parti'nin 20 yıllık geçmişindeki başarı zinciri kendi kendine ortaya çıkmıştır. AK Parti'nin 20 yıllık iktidarını hala kabullenemeyenler var. Bizim başarımızın tek formülü milletimize inanmak ve güvenmektir. Gece gündüz çalışmakta bu günlere geldik. Arkamızdan yazılan her senaryoyu aşarak yoluma devam ettik. Nice tarihi reformları hayata geçirdik. Her alanda ülkenin çehresini biz değiştirdik.

ZİHNİYET KİRİNDEN HALA KURTULAMADIK

 

Yalan ve iftira kampanyaları hiç durmamıştır, Türkiye'ye husumet besleyen çevreler, terör örgütleriyle çalışmaktan çekinmeyenlerle karşı karşıyayız. Düşmanı biz fiziki olarak bu topraklardan attık ama zihniyet kirinden hala kurtulamadık. 

CHP, HDP'YE BOYUN EĞDİ

Tezkerenin amacı sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör koridoruna izin vermemek ve saldırıları kaynağında kurutmaktır. Son tezkere oylaması öncesi HDP yöneticileri çıktılar ve CHP'ye bir çağrı yaptılar. Açıkça CHP tehdit edildi. Onurlu bir parti ve liderin çıkıp, 'Siz kimsiniz bizi tehdit ediyorsunuz, kendi politikamızı kendimiz belirleriz' diyerek ağzının payını vermesi gerekiyordu. Ama karşımızda artık böyle bir CHP söz konusu değildir. Tezkereye 'hayır' oyu vereceklerini açıkladılar. Türkiye'yi Suriye'den dışlamak için ortaya attıkları ne kadar çirkeflik varsa soru olarak ortaya atılar. Biz sizin kimin kılıcını çaldığınızı biliyoruz ama siz kendinizi bu kadar belli etmeyin. Türkiye'nin en büyük ikinci partisi HDP'ye boyun eğdi. Yazık. Demokrasi ve milli güvenlik açısından ne kadar hazin bir tablo. 'Mustafa Kemal'in itleri diyenlerin dümen suyuna girdiklerini görmek bizim bile ağrımıza gidiyor. Allah CHP'ye gönül veren vatandaşlarımızın sabrını artırsın. 

CHP-HDP ORTAKLIĞI RESMİYET KAZANDI

 

CHP Genel Başkanı'nın askerliği çocuk oyuncağı sanan cehaletini de milletin takdirine bırakıyorum. Bizim TSK'nın baş komutanı olduğumuz doğrudur. Asıl sorulması gereken soru Kılıçdaroğlu'nun nasıl olup da HDP'nin emir eri haline geldiğidir. CHP - HDP ortaklığı bu tezkere oylaması ile resmiyet kazanmıştır. 

ONURLU DURUŞ KILIÇDAROĞLU'NU RAHATSIZ ETTİ

Büyükelçilerin ülkemiz ve yargı kurumlarına ağır bir hakaret olarak gördüğümüz açıklamalarından sonra kimin nerede durduğunu takip ettik. Büyükelçilere karşı sergilediğimiz onurlu duruş da Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etmiş.  Özür açıklaması karşısında hayal kırıklığına kapılanların bu toprakla gönül bağı yoktur. 

 

KILIÇDAROĞLU, OSMANLI'YA HAKARET EDİYOR

Kılıçdaroğlu Osmanlı'ya hakaret ediyor, bu ne saygısızlıktır, Osmanlı'ya nasıl hakaret edersin. 600 yıl nam salmış bir Osmanlı'ya sen nasıl hakaret edersin.  Dünyanın bir ucundan diğer ucuna nam salacak böyle bir ecdada hakaret edeceksin. Buna fırsat vermeyiz. Sen kimlerle nasıl geçineceksen geçin. Bu kadar merak ettiğin Suriye... O topraklarda bile ecdadın ayak izleri var. Misak-ı Milli denilen anlaşmanın yerinde yine Osmanlı'nın mirası var.

 2023 BAY KEMAL'İN DERS ALDIĞI YIL OLACAK

İnşallah 2023 Bay Kemal'in yeni bir ders aldığı yıl olacaktır. Fakat çok çalışacağız. Bu hafta Eskişehir'de gayet güzel açılışlarımız oldu. Bu açılışlarla birlikte toplu açılışlarda 52 adet fabrika açılışı, 106 adet ayrıca fabrika açılışları yaptık. Diyor ya, ne yapıyor? Daha yeni, Eskişehir'de olanları söylüyorum. Biz buyuz. Dün Azerbaycan'daydık. Yeni havalimanının açılışını yaptık. 

 

 

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER