Oynatma Listesi
HABERLER

Hadımköy'de araçlar terk edildi, yollar açılamıyor

İstanbul'da hayatı felç eden kar yağışının ardından Hadımköy'de buzlanma ve yol kenarına park edilmiş araçlar nedeniyle trafik oluştu. Saat 09.00 itibarıyla otogarlarda da çıkış yasağı sona erdi. Kar yağışı devam edecek mi? Yollar açıldı mı? İşte son durum...

İstanbul'da hayatı felç eden kar yağışı sırasında yolda kalan sürücüler araçlarını oldukları yere park etmişti. Kar yağışı sona erdi ancak yollarda bu kez buzlanma oluştu. Hadımköy'de buzlanma ve yol kenarına park edilmiş araçlar nedeniyle trafik oluştu.

CNN Türk muhabiri Burçak Bozkuş, Hadımköy'de oluşan araç trafiğini olay yerinden anlattı. Bozkuş'un değerlendirmeleri şöyle; Kar yağışının kilit noktalarından biri de Hadımköy'dü. Araçlar saatlerdir burada beklemişti. O bekleyişin devam ettiğini söyleyebiliriz.

Araçları park etmiş durumdalar. Kar da tutmuş durumda. Özellikle araçların güzergahı hala karla dolu. Şu an işe gidiş saati sabah evlerinden işe gitmek için çıkanlar gidemediler. Bu noktada kaldılar. Yol boyunca araçlar da görülüyor. Bir yandan da yürüyerek işe gitmeye çalışanları görüyoruz. Bu yol çift yönlü bir yol aslında. Kapalı olduğu için gidiş-dönüş tek yön haline gelmiş.

Yolda mahsur kalan bir vatandaşla konuşan CNN Türk muhabiri, dün saat 4'te buraya geldim. 4'ten beri buralardayım. Yarım saatlik uykuyla duruyorum.' dedi. Gecenin çok zor geçtiğini söyleyen vatandaş, 'Arabada duramıyorum. Benzinlikte adamlar içeri almıyor. Çalışan insanlarız. Başakşehir'de oturuyorum. Dün 12'de arabayı bıraktım. Eve gittim 3 saatte eve vardım. Otobanda 10 cm. buz vardı. Buzun üstünde yürüyerek gittik. Kimse almadı yollarda. Mecbur kaldık. Belediyeyi aradık. Eleman gönderiyoruz dediler. Ne gelen oldu, ne giden oldu.' ifadelerine yer verdi.

OTOGARDA SON DURUM

Olumsuz hava koşulları nedeniyle otogarlarda çıkış yasağı uygulanmıştı. Saat 09.00'da o yasaklar da sona erdi. Peki otogarlarda son durum ne? CNN Türk muhabiri Dilay Dilaver otogardan bildirdi...

İstanbul yaklaşık 3-4 gündür yoğun kar yağışı etkisi altında. Tabi bu da İstanbul'da hayatı olumsuz olarak etkiledi. Ve bununla ilgili bazı önlemler ve tedbirler alındı. Bunlardan bir tanesi de otobüsünlerin seferleri durduruldu. Bu bir tedbirdi. Bugün saat 09.00 itibarıyla otobüsler seferlerine başladı. Kar yağışının çok yoğun olduğu vatandaşlar mahsur kaldılar. 15 dakikalık yol 15 saate çıktığı için otogardan çıkış yapan otobüsler otogara dönmekte de zorlandılar. Ve o gün burada yolculuk yapmak için bekleyenler yazahanelerde, bankların üstünde uyudular. O gün İstanbul'da trafik tamamen felç olmuştu. 2 gün boyunca otobüslerin otogarlara girişleri ve çıkışları yasaklanmıştı. Ve bugün saat 09.00 itibarıyla artık otobüsler de tekrardan yolculuklarına başladılar.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER