Oynatma Listesi
HABERLER

İsveç'in başkentinde terör propagandası

Terör örgütü PKK/YPG'ye verdiği destek nedeniyle Türkiye'nin NATO'ya dahil olmasına karşı çıktığı İsveç'te bir kez daha terör propagandası yapıldı. Başkent Stockholm'deki belediye binasına terör örgütünün sözde bayrağı ve elebaşı Öcalan'ın fotoğrafları yansıtıldı.

Önce terör örgütünün köprüye sözde bayrağını astılar. Bu kez simge yapılarını terör propagandasına açtılar. NATO'ya katılmak için onay bekleyen İsveç'te terör yandaşları bir kez daha sahnede.

 

İsveç'in başkenti Stockholm'de terör örgütü PKK/YPG'nin sözde bayrağı ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları projeksiyonla simge binalarına yansıtıldı.

Belediye binası ve kentin sembol binalarından Avicii Arena'ya yansıtılan ve 14 Haziran'da gerçekleştirilen terör gösterisinde örgütün sloganları da yer aldı. Türkiye son olarak NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in İsveç ve Finlandiya'nın adaylık süreciyle ilgili üçlü görüşme taleplerini PKK ve FETÖ üyelerini barındırdığı ve Suriye'nin kuzeyinde halen YPG'ye destek verdikleri gerekçe göstererek reddetmişti.

NATO'ya üye olmak isterken Türkiye'nin vetosuyla karşılaşan İsveç terörle mücadele yasasında değişikliğe gitmişti. 349 sayfalık yasa 1 Temmuz 2023'te ise yürürlüğe girecek.

 

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER