Oynatma Listesi
HABERLER

Mansur Yavaş'tan cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iddialara yanıt verdi. Adaylık konusunun gündemde olmadığını söyleyen Yavaş, "Aday olarak adımın geçmesi bile hoş" şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hakkındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı iddialarıyla ilgili, 'Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmek, insanın nefsini okşayan ve dinlediğimiz zaman çok hoşumuza giden bir olay. Böyle bir hedefimiz gerçekten yok. Anket böyle diyor diye aday mı olmam gerekiyor. Zaten böyle bir gündem yok." ifadelerini kullandı.

 

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu halen yanıtını bekliyor. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri çatı adaylık için ön plana çıkarken, Yavaş'ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadelerin İmamoğlu'nu hedef aldığı iddiası ortaya atıldı.

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Yavaş'a o iddialar da soruldu. Yavaş, "Yok öyle bir kastımız yok. Onlar bizim kardeşimiz. 11 belediye başkanı olarak öncelikle hepimiz kendi işimizi yapmak istiyoruz ama İstanbul'un sorunları farklı. İstanbul'da belki Ekrem Bey'i haklı çıkaran, karşı çıkması gereken şeyler elbette var. Ama benim tarzım farklı" yanıtını verdi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER