Oynatma Listesi
HABERLER

MHP lideri Bahçeli'den CHP'ye sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye, geleceğin büyük ve güçlü ülkesidir. Yeni bir dünyanın kapılarını açacak anahtarlardan birisi de Türkiye Cumhuriyeti’nin elindedir." ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Türkiye ne zaman ileri atılsa, ne zaman parlayıp öne çıksa muhakkak surette iç ihanet cephesi ile dış işgal cephesinin el ele verip pusuya yattığını ve akabinde de saldırıya geçtiğini bildirdi.

"Bunlar ne vicdan dinliyor, ne insanlık biliyor. Aynı yemlikten beslenip, aynı yıkımı hedefliyorlar." diyen Bahçeli, "Elbette ormanda ağaçların arasında lodos eserken sinek vızıltısı duyulmaz. Ama sesi duyulmayıp küçük de olsa sineğin mide bulandırdığı aşikar bir gerçektir. Ne tuhaf ki, Sancho Panzo'nun Donkişot'la şüphe ve belirsizlik üzerine kurduğu bağlılığın kırıntısı bunlarda yoktur." ifadelerini kullandı.

Bahçeli, CHP yönetiminin Türkiye'yi tuzağa çekip kafese koymak isteyenlere göz yumacağını ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Samimiyetsiz olduklarından yüzlerine demokrasi boyası sürerler, kafalarına özgürlük hunisi geçirirler, siyasetlerine zincir vurdururlar, sonra da darbeyi çağrıştıran şifreli mesaj verirler. Kovid-19 salgınından medet uman, virüsten iktidar çıkarmayı hesaplayan yoz, fos ve fason bir zihniyet Türkiye düşmanlarına gözcülük, sözcülük ve siyasi muhbirlik yapacak düzeyde kökünden ve özünden kopmuştur. CHP budur, çeperine tutunup çevresine doluşanlar da aynıdır."

CHP'nin bayatladığını, bayağılaştığını, küflendiği ve basbayağı kokmaya başladığını iddia eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye bir felaketin kuşatmasını yarmak için adeta çırpınıyor. Milli dayanışma hayranlık uyandırıyor. Virüse karşı yüksek bir mücadele sergileniyor. CHP ise ekonomik tetikçilere, demokrasi düşmanlarına, küresel tefecilere, vatansız fesat yuvalarına kucak açıp gel gel yapıyor. Hem ülkemizin, hem de tüm dünyanın akut meselesi makroekonomik

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER