Oynatma Listesi
HABERLER

New York'ta 'nedensiz' vahşet! Kafasını defalarca teklemeledi...

ABD'de 61 yaşındaki Asyalı bir adam, 23 Nisan akşamı korkunç bir saldırıya uğradı. New York Polis Teşkilatı olayı soruşturduğunu ve nefret suçundan şüphelendiğini duyurdu.

23 Nisan Cuma akşam saatlerinde meydana gelen korkunç saldırı sonrasında kafa travması yaşayan, yüzünde kırıklar oluşan ve komaya giren Yao Pan Ma adlı kişi, hastanede yaşam mücadelesi veriyor. New York Polis Teşkilatı olayı soruşturduğunu ve nefret suçundan şüphelendiğini duyurdu.

 

Yetkililer, olayın saat 20.20 sularında Doğu Harlem'de meydana geldiğini bildirdi. Saldırganın, Ma'nın arkasından yaklaşıp yere düşürdüğü kaydedildi.

Olaya ilişkin yayımlanan görüntülerde saldırganın, kurban yere düştükten sonra kafasına defalarca tekme attığı görülüyor.

Yaşananlara tanıklık eden Armetha Knight şu ifadeleri kullandı:

"Adam alışveriş arabasıyla uğraşıyordu. Yapı iskelesinin oraya geldiğinde bir Afro-Amerikalı ona arkadan saldırdı. Bunun ardından kafasına vurmaya başladı."

Ma, söz konusu alışveriş arabasını plastik ve teneke şişeleri toplamak için kullanıyordu. Zira Ma'nın 31 yıllık hayat arkadaşı Baozhen Chen, eşinin daha önce restoranda çalıştığını Kovid-19 pandemisi sebebiyle buradan ayrılmak zorunda kaldığını ve geçimlerini sağlamak için bu işe yöneldiğini bildirdi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER