Oynatma Listesi
HABERLER

Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Z kuşağının, AK Partiye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir dedi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları İstişare ve Değerlendirme Kampı, Edremit ilçesi Güre Mahallesi'nde bulunan bir otelde başladı. Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gençlik Kolları'nın Türkiyenin her yerinde son derece etkin çalışmalarla, sahadaki gençlik faaliyetlerine ivme kazandırdığını belirtti.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti: 

"Z kuşağı tartışmaları üzerinden bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Altını çizerek ifade etmek isterim. Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta, yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir. Dolayısıyla gençlerin ilgisi, alakası, desteği AK Parti'ye karşı devam etmektedir. Bunu daha fazla nasıl artırırız? Bu toplantılarımızın, buradaki kampların, buradaki istişarelerin, burada faaliyetlerimizi gözden geçirmemizin temel sebebi budur. 15 Temmuz akşamında ki o şanlı direnişin merkezini de Türkiye'nin gençleri oluşturmuştu. Bu anlamda Türkiye'nin en büyük güvencesi genç kuşaklarıdır. İnşallah yeniden güçlü bir Türkiye'yi kuracak olan kadrolarda, memleketimizin her tarafında var olan, gerçekten yürekli, dünyayı tanıyan, ne istediğini bilen ve Türkiye'nin daha güçlü olması için elindeki bütün imkanları kullanmaya hazır olan fedakarlık sahibi, sorumluluk sahibi gençlerimiz. Allah gençlerimizin yolunu açık etsin" diye konuştu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER