Oynatma Listesi
HABERLER

Sağlık Bakanı Koca, hatırlatma dozunu TURKOVAC ile oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurulu’nun ardından Ankara Şehir Hastanesi'nde hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı yaptırdı. Bakan Koca aşısını olduktan sonra yaptığı açıklamada, "Özellikle bugün önemli bir gün. Yerli üretimle ilgili acil kullanım onayının sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte müjdesi verilmişti. Yerli aşımız Turkovac'ı salgın sebebiyle hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza adıyoruz." ifadelerini kullandı. Turkovac olmak isteyen vatandaşlar için randevular yarın açılıyor.

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurulu’nun ardından Ankara Şehir Hastanesi'de hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısı yaptırdı. Hatırlatma dozu yaptıracak olan Bilim Kurulu üyeleri de Sağlık Bakanı’na eşlik etti.

TURKOVAC İÇİN RANDEVULAR YARIN AÇILIYOR

Bakan Koca aşısını olduktan sonra yaptığı açıklamada "Özellikle bugün önemli bir gün. Yerli üretimle ilgili acil kullanım onayının sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte müjdesi verilmişti. Yerli aşımız Turkovac'ı salgın sebebiyle hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza adıyoruz. Turkovac son 50 yıldan sonra hücreden başlayarak üretim safasına gelen ilk yerli aşımız oluyor. Ben bu aşının çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Vatandaşlarımızı özellikle hatırlatma dozlarını Turkovac'la yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bu başarı milletimizin başarısı. Omicron varyantının da gündemde olduğunu ve bulaşıcılığının yüksek olduğunu biliyoruz. Erken dönemde herkesin aşılarını yaptırmasını öneriyorum. Yarından itibaren bütün vatandaşlarımız için Şehir Hastanelerinde uygulama başlıyor. Önümüzdeki hafta daha yoğun olacak." ifadelerini kullandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER