Oynatma Listesi
HABERLER

Sahibi selfie çekerken sokak köpeğine saldıran tasmasız pitbull korkuttu

Bursa'da sahibinin tasma ve ağızlıksız gezdirdiği pitbull cinsi köpek, sokak köpeğine saldırdı. Sahibinin o sırada selfie çektiği pitbullun o anları kameraya yansıdı. Çevre esnafı sokak köpeğini sopayla müdahale edip kurtarırken, yaşananlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Olay, geçen çarşamba günü Osmangazi ilçesi Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Kimliği bilinmeyen kişi, pitbull cinsi köpeğini tasmasız ve ağızlıksız şekilde gezdirmeye başladı. Pitbullun sahibi, köpeği bir sokak köpeğinin yanına geldiğinde, cep telefonuyla selfie çekti. Bu sırada pitbull, sokak köpeğine saldırdı. Sokak köpeğinin inlemelerini duyan mahalleli, sokağa çıktı. Pitbull çenesinden ısırdığı sokak köpeğini bırakmayınca, bir esnaf arabasından aldığı sopayla pitbulla vurdu. Pitbullun ağzından kurtulan sokak köpeği kaçtı. Pitbull'un sahibi ise köpeğine vurdukları gerekçesiyle esnafa küfretti. İhbar üzerine polis ekipleri, Pitbull'un sahibini bulmak için çalışma başlattı.
'BİR ÇOCUĞA DA SALDIRABİLİRDİ'
Sokakta berber dükkanı olan Yasin Yanardağ, "Pitbull, sokak köpeğine saldırdı. Yan taraftaki esnaf ağabeyimiz, sopayla köpekleri ayırdı. Daha sonra sahibi, köpeğini savunur gibi bizlere hareket etti. Burada bağırıp çağırdı. Esnafı ayağa kaldırdı. O sırada sokaktan ufak bir çocuk geçse, onu ısırabilirdi. Esnaf ağabeyimiz müdahale etmeseydi sokak köpeği ölmüştü. Köpekte tasma ve ağızlık yoktu. Sahibine de sorduk. Ancak 'köpek benim değil' diye yalan söylemeye çalıştı" dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER