Oynatma Listesi
HABERLER

Şok görüntüler! İki kaplanın saldırısına uğradı

Çin'in Hebei eyaletinde belki de şu ana kadar görülmemiş bir olay yaşandı. Cesur bir kaz, kendisine saldıran iki kaplana hayret verici şekilde karşı koydu. Görüntüler anında sosyal medyanın gündemine oturdu.

Çin'in Hebei eyaletindeki Baoding Tarımsal Ekoloji Parkı'nda filme alınan ve sosyal medyada yaygın olarak paylaşılan video, cesur kuşun iki memeliye karşı karşıya geldiği anı yakaladı.

Hayvanat bahçesindeki yeni çim alanı kendi alanı ilan eden cesur kaz, kendisine saldıran iki kaplanı savuşturdu.

Görüntüde iki kaplan, yalnız başına dolaşan kazı takip ederken görülüyor.

Kaz kanatlarını çırparak kaplanın peşinden koşuyor ve arkasından koşarak kaplanı uzaklaştırıyor.

Beyaz kaplan daha sonra kazın üstüne doğru sürünerek gelirken, kazın tekrar kaplanın gözlerinin arasına vurduğu görülüyor.

Her iki kaplan da korkuyla kızgın kuştan dönüp kaçarken kalabalık bir izleyici grubu da olayı gülerek seyrediyor.

Kaz, daha sonra, sahiplendiği kuşatma alanı etrafında yürürken görülüyor. Bu sırada büyük kediler de çimlerin üzerinde uzanıp yenilgilerine bakıyor.

Kazın kaplanın kafesine nasıl girdiği veya oraya yiyecek olarak yerleştirilip yerleştirilmediği belli değil ancak olay izleyicilerde kesinlikle bir iz bıraktı.

Söz konusu kaplanlardan birisinin Bengal ve Sibirya kökenli beyaz bir kaplan olması, olayı daha da etkileyici hale getiriyor.

Normal renkli Bengal kaplanlarıyla karşılaştırıldığında, beyaz Bengal kaplanları genelde daha hızlı ve daha ağırdır. Ayrıca doğumda ve yetişkinler olarak biraz daha büyüktürler.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER