Molatik Fiskos: Billie Eilish, Ben Affleck ve diğerleri...

Mis gibi gelişmelerle dolu Fiskos köşemize hoş geldiniz. Bu hafta da 'derdi bize kalanlar' köşemizde dünyaca ünlü yıldızlarımızın neler yaptığını inceleyeceğiz. Bakalım yıldızlarımız bu hafta neler yapmışlar... Hazırsanız başlıyoruz!

Molatik Fiskos: Billie Eilish, Ben Affleck ve diğerleri...

Billie Eilish'ten yeni albüm

Billie Eilish'ten yeni albüm

Geçtiğimiz günlerde Billie Eilish 'Happier Than Ever (Her zamankinden daha mutlu)' adlı albümünün kapak fotoğrafını yayınladı. Her ne kadar albümün anlamı 'her zamankinden daha mutlu' olsa da fotoğrafa baktığımızda Billie Eilish, 'ağla kalbim ağlaaa' diye dile gelecek gibi hissediyorsunuz. 30 Temmuz'da hayranlarıyla buluşacak albümü açıkçası biz de çok merak ediyoruz. Sarı saçların gizemi yeni albümmüş demek ki.

Eilish'in bir moda dergisine verdiği ve "Sen de şimdi herkes gibisin" dedirten dekolteli pozları ise daha çok uzun bir süre konuşulacağa benziyor...

Rasta yaptıran Justin Bieber'a kültürel temellük suçlaması şoku!

Rasta yaptıran Justin Bieber'a kültürel temellük suçlaması şoku!

Geçtiğimiz günlerde Justin Bieber, rastalı saçlarını takipçileriyle paylaştı. Fakat koyu beyaz vatandaşların kültüründe olan bu rastalı saç akımından dolayı Justin Bieber ilginç bir şekilde suçlandı. Bieber'ın rastalı saçlarını görenler, onu 'cultural appropriation' yani 'kültürel temellülükle' suçladı.

Hayranları, "J, ltfen kendini kültürel temellük konusunda eğit... Rasta yapmaman gerekiyor...", "Bu kültür temellükü... Daha iyisini yapabileceğini biliyorum", "Yapmasan olmaz mı?", "Seni rastayla görmek gerçekten hayal kırıklığı yarattı, kendini eğittiğini sanıyordum", "Kendini siyahi kültür hususunda eğittiğini söylememiş miydin? Öyleyse şimdi bu aptallık nedir?" tarzında yorumlar yapmışlar.

Açıkçası bu olayda bu kadar abartılacak ne vardı ben anlamadım. Sanki daha önce hiç rastalı beyaz (!) bir insan görmedik mi? Alt tarafı bir saç şekli yani abartacak ya da eleştirecek başka bir yok mu gerçekten?

Khloe Kardashian'dan özlü söz paylaşımı

Khloe Kardashian'dan özlü söz paylaşımı

Yaklaşık iki yıl önce ABD’li şov yıldızı Khloe Kardashian ve Tristan Thompson zibilyon ihanet vakasının zibilyon birinci kez olmasıyla yollarını ayırmıştı. Nerden baksanız sancılı olan bu sürecin etkileri hâlâ devam ediyor diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Khloe Kardashian'ın hayranlarının Tristan Thompson'a karşı nefret söylemlerine Khloe Kardashian özlü bir paylaşımla cevap vermiş. Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda 'insanlara karşı nazik olmak ve kötü söz söylememek' konusunda linç tayfayı kendince uyarmak istemiş. Elbette ahlaki olan kimseye kötü bir söz söylememek  olabilir fakat hayranları Khloe Kardashian'ın bu paylaşımını 'gereksiz' bulmuşlar.

Victoria Beckham'dan güldüren anket

Victoria Beckham'dan güldüren anket

Hepimizin bildiği üzere Justin Bieber'ın bir markası bulunuyor. Justin Bieber birkaç yıl önce kurduğu markasıdan tasarım bir terliği geçtiğimiz hafta yeni yaşını kutlayan Victoria Beckham'a hediye olarak göndermiş. Genelde daha klasik bir giyim tarzına sahip olan Victoria Beckham ise Justin Bieber'ın gönderdiği hediyenin minnoşluğu karşısında ne yapacağını bilemeyince çareyi takipçilerine sormakta bulmuş. Sosyal medya hesabından takipçilerine, "Sizce lila crocs'u giymeli miyim?" diye soran Victoria Beckham'ın takipçilerinin yüzde 43'ü 'Evet', yüzde 57'si ise 'Hayır' cevabını vermiş.

Bunu üzerine Beckham da daha sonra anketin altına gülücük emojisi bırakarak, "Sanırım ölmeyi tercih ederim. Yine de teşekkür ederim Justin" notunu düşerek, Bieber'a resmen gönderdiği hediyeyi giymeyeceğini bildirmiş. Açıkçası ben bu olay karşısında sesli güldüm ve çok eğlendim bence gayet eğlenceli bir paylaşım olmuş. Justin Bieber'ın da alınacağı en son şeyin bu olduğunu düşünüyorum. 

Olivia Williams, Camilla Parker Bowles oluyor

 Olivia Williams, Camilla Parker Bowles oluyor

Royalcan takipçilerimiz bilir 'The Crown' sever biriyimdir. Yeni sezon için gün sayarken gelen bir habere göre malum şahıs Camilla Parker Bowles -yani Prens Charles'ın eşi olur kendisi- rolünü Olivia Williams'ın canlandıracağı bilgisini aldık . Malum olaylardan sebep kendisine pek sempati duyulmayan Camilla Parker'ı Olivia Williams'ın oynaması bile durumu değiştirmeyecek bence ama yine de iyi şanslar tabii. 

Kanye West, Kim Kardashian'ı unutamadı mı?

 Kanye West, Kim Kardashian'ı unutamadı mı?

Bir başka ayrılık haberi ise geçtiğimiz aylarda boşanan Kanye West ve Kim Kardashian çiftiydi. İlginç bir ayrılık oldu diyebiliriz açıkçası ne oldu ne bitti diye düşünürken bir anda çiftin velayet mücadelesinin içine düşmüştük. Bu ayrılığın ardından gözümüze bir kare ilişti. Ayrılmalarının üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen Kanye West'in evlilik yüzüğünü çıkarmadığını gösteren fotoğrafı hayranları tarafından "Acaba Kanye, Kim'i unutamadı mı?" dedirtti. 

Jennifer Lopez ve Ben Affleck barıştı mı?

Jennifer Lopez ve Ben Affleck barıştı mı?

J-Lo... Ah Jennifer haftalardır ne çektik yahu! Jennifer Lopez ve Alex Rodriguez'in oldukça sancılı geçen ayrılık süreçlerinin ardından çiftimiz nihayet ayrılmayı başarabilmişti. J-Lo ve Alex Rodriguez ayrılığının kırkı çıkmadan yeni bir durum ortaya çıktı. 2002 yılında bir dönem 'Bennifer' olarak anılan Jennifer Lopez'in, eski aşkı Ben Affleck ile yeniden görüşmeye başladığı ortaya çıktı. Yetmedi 'Bennifer' çifti Lopez'in evinin önünde görüntülendi. Hadi bakalım hayırlı olsun diyelim mi Bennifer? 

Prens William ve Kate Middleton'dan 10. yıl pozları

Prens William ve Kate Middleton'dan 10. yıl pozları

İngiliz Kraliyet ailesinin prensi, tahtın baştan ikinci sıradaki varisi Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton, geçtiğimiz günlerde 10. yıllarını kutladılar. İlişkileri 10 yıldan da eskiye dayanan çiftimiz İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde ortak aldıkları bir sanat tarihi dersinde tanıştı. 2001 yılında ilişkilerine bir isim koymuşlar. Her ne kadar arada sırada minik ayrılıklarla ilişkilerine ara vermiş olsalar da birbirlerine olan sevgileri 2011 yılında resmiyete kavuşmuş ve o günden beri hiç ayrılmamışlar. Evet, ne diyelim... Nice 10 yıllara...

Tom Hanks ve Rita Wilson'dan 33. yıl kutlaması

Tom Hanks ve Rita Wilson'dan 33. yıl kutlaması

Bir başka yıl dönümü kutlaması da Tom Hanks ve Rita Wilson'dan geliyor. Çiftimiz geçtiğimiz günlerde tam 33. yıllarını kutlamışlar. Bakınız 33! 3 değil. Tatlı bir sosyal medya paylaşımı ile 33. yıllarını kutlayan çiftimize de "Nice 33'lere" diliyoruz. 

Cardi B'nin pençeden hallice tırnakları

Cardi B'nin pençeden hallice tırnakları

Cardi B sık sık eleştirilen, eleştirildiği kadar da sevilen bir şarkıcı diyebiliriz. Açıkçası tarzı pek fazla benim için bir anlam ifade etmese de konu ben değilim. Konu Cardi B'nin pençeyi andıran, pençeden hiçbir farkı olmayan tırnakları. İnanın tırnak burada konuşacağımız en son şeylerden biri olsa da Cardi B'nin tırnakları konuşulmaya değer. Çünkü söylenenlere göre hatta sosyal medya paylaşımında belirttiği gibi kendisi çatal bıçak kullanmaya ihtiyaç duymuyormuş.

Daha önceleri de tırnaklarının boyutu yüzünden bazı aktiviteleri yapmakta zorlanan Cardi B'nin birilerini kendisine yardım etmesi için işe aldığı söylenmişti. Zaten o tırnaklarla herhangi bir iş yapmak mümkün değil. Kendisine tırnaklarıyla mutluluklar, yanındakilere de kolaylıklar diliyoruz.

 

twitter.com/betulyaseminn
instagram.com/betulyaseminkeskin
blykeskin@gmail.com

 

Bu makaleye ifade bırak