Molatik Gündem: Bu hafta nelere Molatik olduk? (11 Haziran 2021)

Haziran ayının ikinci Molatik Gündem’iyle karşınızdayız efenim. EURO 2020’nin başladığı bugünde hangi editörümüz neye Molatik olmuş gelin birlikte bakalım. Komutan Logar! Bi' Gündem yaklaşıyor efendim!

Molatik Gündem: Bu hafta nelere Molatik olduk? (11 Haziran 2021)

Enteresan bir karar

Enteresan bir karar
Bu hafta elbette Farah Zeynep Abdullah'a Molatik oldum. Daha önce birçok yapımda karşımıza çıkan aktris, özellikle son dönemde 'Masumlar Apartmanı'nın İnci'si olarak gayet iyi bir performans ortaya koyuyordu. 'Masumlar Apartmanı'nda her ne kadar Safiye ve Gülben gibi karakterler çok fazla ön plana çıksa da Han ve İnci de dizinin olmazsa olmazlarından elbette. Ve gelin görün ki beklemediğimiz bir gelişmeyle Farah Zeynep Abdullah'ın diziye veda ettiği konuşulmaya başlandı. 'Masumlar Apartmanı'nın ilk sezon finaline damga vuran bu sahneden sonra yüksek bir ihtimal Farah Zeynep Abdullah'ı ikinci sezonda izlemeyeceğiz. Ama biraz enteresan bir durum değil mi? Dizide başrolsünüz. Gün birincisi oluyor diziniz. Herkes sizi konuşuyor. Ve siz sezon sonunda, dizi reyting rekorları kırarken ve henüz daha ilk sezondayken "Ben gidiyorum" diyorsunuz. Bana biraz fazla enteresan geldi bu durum. Sosyal medyada Farah Zeynep Abdullah'ın başladığı tüm projeleri yarım bıraktığı, aslında iş disiplini olmadığı gibi garip garip yorumlar bile yapılmaya başlandı. E doğal olarak. Çünkü bu kadar tutan bir işte başrol oynayıp sonra en umulmadık anda "Ben gidiyorum" derseniz kafalar karışır, insanların kalbi kırılır. Bakalım yakın bir dönemde Farah Zeynep Abdullah bir 'Masumlar Apartmanı' itirafıyla gelecek mi... Bekleyip göreceğiz...

Mayk Şişman

Kalbimiz 'Bizim Çocuklarla'

Kalbimiz 'Bizim Çocuklarla'
Bu hafta EURO 2020’ye Molatik oldum. Evet, şampiyona 2021’de düzenleniyor ancak EURO 2020 olarak anılacak, öyle karar alındı. Şampiyona da biz de varız ‘Bizim Çocuklar’ aracılığıyla. Haliyle kalbimiz de onlarla birlikte olacak. Genç ve iyi bir ekibe sahibiz, umudumuz da çokça. Tabii bir tek biz yokuz, geriye kalan ekipler de oldukça iddialılar. Sadece kendimizi değil diğer ülkeleri de merak ederek izleyeceğiz. Kimler turnuvaya damga vuracak? Hangi ülke sürpriz yapacak? Hepsi merak konusu. Şu pandemi dönemi sıkılan canımızı EURO 2020 ile ferahlatmaya çalışacağız.
Kalbimiz sizinle Bizim Çocuklar…

Selçuk Bulut
 

Anlamsız, nedensiz, boş…

Anlamsız, nedensiz, boş…
Bu hafta aşı karşıtlığına Molatik olmak istiyorum. Hiçbir zaman anlayamadığım ve anlayamayacağım bir durum olan aşı karşıtı insanları ne kadar anlamaya çalışsam da anlayamıyorum. Korona aşısıyla gündeme gelse de aslında henüz daha bebekken olduğumuz birçok aşıya da karşı bu insanlar. Çocuklarını da aşılatmıyorlar. Üstüne üstlük başkasının çocuğu da tehlikeye giriyor. Yani gerçekten insanın aklı almıyor. Evet komplo teorilerine müsait bir çağda yaşıyoruz ama hiçbir şeyin belirli olmadığı bu dünyada neye güvenip de aşı yaptırmıyorlar anlayamıyorum. Olanlar da mevcut yani. Aşısı tam olan hangi insan gidip emperyalizmin, Rockefeller ailesinin kölesi olmuş. Hele çip falan hiç o konulara girmiyorum. Tonla insan konuşuyor bu insanların hepsi mi suikastçı. Hayır aşı olmayanlar sadece kendi canları yansa ona da tamam ama topun ağzında biz de varız. Nedense anlam veremiyorum bir türlü aşı karşıtlığına. Anlamsız, nedensiz ve boş... Herkes aşısını olsun. Teşekkürler, iyi günler...

Fazilet Şenol

Herkes duygularını aynı şekilde yaşamak zorunda mı?

Herkes duygularını aynı şekilde yaşamak zorunda mı?
Biraz sinirli geldim sevgili Molatik okuyucuları… Yakın zamanda Duygu Özaslan kalp krizi sonucu çok ani bir şekilde babasını kaybetti. Kendisine ve yakınlarına öncelikle baş sağlığı ve sabır diliyorum ve sonra konumuza geliyorum.

Yakın zamanda babasını kaybetmiş bir insan olarak yaptığı işe ve hayatına devam etmesi neden insanların bu kadar zoruna gidiyor? Babasını kaybedeli 10 gün olmuş burada link paylaşıyormuş muş muş. Öncelikle sindirmeniz gereken sanırım yaptığı iş. Çünkü influencer’lık onun işi. Duygu Özaslan bu şekilde para kazanıyor. Sonuçta bizde şirketlerimizin inisiyatifinde bize verdikleri izinlerden sonra tıpış tıpış işe dönmek zorundayız.

Şey mi yapmalıydı? Bütün acısını hüznünü ortaya döken şarkılar mı paylaşmalıydı ya da yazılar. Eminim kızın hayata tutunma çabasına bile laf söyleyen kesin bu şekilde davranıp acısını sosyal medyada yaşasaydı da ona da bi’ kulp bulurlardı. Sonuç olarak demem o ki arkadaşlar sosyal medya zaten en iyi olduğumuz fotoğrafı veya videoyu, en iyi hissettiğimiz halimizi veya olduğumuz yeri paylaştığımız yer. Mutlu ve güzel anları albümlediğimiz bi’ mecra Instagram. İnsanların hayatları sosyal medyada yaşadıkları gibi değil. Kimsenin arka planda ne yaşadığını bilemezsiniz. Hatta ve hatta hiç çekmediğiniz hatta tahmin bile edemeyeceğiniz acılar üstünden insanların kastıkları bu vicdan oyunlarından iğreniyorum. Tek bi’ ricam var o da bari insanların acısı ne şekilde yaşayacağı hakkında fikriniz olmasın ya. Azıcık saygı. Sevgiler…

Selin Nur Ceylan

'Özünde kekoluk olması' ne demek?

'Özünde kekoluk olması' ne demek?
Bir genç kadın, yetenekli üstelik baya yetenekli ama nasıl harcıyor kendini bir kalemde bu hafta buna Molatik oldum. Kimden bahsettiğimi elbette biliyorsunuz! Aleyna Tilki! Herkes ne diyor diye elbette düşünmemeli ancak yeteneğini de zekasını da çok konuşulmak için değil nitelik için kullanmalı. Zira nicel olarak kimlerin neler yaptığını biliyoruz buna gerek var mı? 'Keko dedim bak beni nasıl konuşacaklar şimdi izle' zeka pırıltısı değil ki bunu yanlış öğrendiniz. Yani gündem yaratıyor olmanın bazı garip cümlelerle olduğu doğru ancak bu garip cümleler daha yetenekli ve daha zeki yapmayacağı gibi örnek aldığı dünya yıldızları da muhakkak cümlelerine önem verirler oysaki... Basit duruma düşmemek, magazin malzemesi olmamak için. Çünkü bir işi iyi yapıyorsan başka örnek olunacak hareketlerle ancak dünya yıldızı olabilirsin. İlginç bir kelime söyleyip bir anda çok konuşularak değil.
Ötesinde genç bir kadın özünde keko bir erkekle birlikte olmayı neden düşünür? Sevginin kıskançlık ya da sahiplenme durumunu 'sert ol' gibi davranışlarla anlaşılabileceği öğretisinden bir an önce kurtulmasın mı bu kadın? Kurtulmazsa ne oluyor? Haberlerde gördüğün birkaç fotoğraf, üzeri kapatılmış ya da hashtag’ler açılan isimler hep bu övdüğün, içinde o 'kekoluk' adı altındaki şiddeti besleyen erkek modelinin kurbanı değil mi? Korunma kalkanın kendinsin oysaki... Keşke hayalindeki erkek arkadaşını tarif ederken biraz daha kendine nazik olsan. Hatta o hayalini kurduğun dünya yıldızları gibi bir açıklama yaparken 'beni örnek alan insanların doğru seçim yapmasını düşünmeliyim' desen keşke... Birkaç magazin haberi yerine dünyanın konuştuğu bizim de gurur duyduğumuz bir yıldız gibi parlayabilsen. Ancak sen zekanı! kullanmayı tercih edersen tabii ki karar senin genç kadın.

Bilge Şenel

 
Bu makaleye ifade bırak