Molatik Gündem: Bu hafta nelere Molatik olduk? (16 Temmuz 2021)

Günlerden Cuma olduğuna göre Molatik Gündem’i sizlere sunmaktan gurur duyarız. Yine kafamıza takılan, hafta boyunca düşünüp taşınıp Molatik olduğumuz konuları paylaşacağız. Hadi daha ne duruyoruz? Okuyalım bakalım…

Molatik Gündem: Bu hafta nelere Molatik olduk? (16 Temmuz 2021)

Hak eden kazandı

Hak eden kazandı
Bu hafta elbette EURO 2020 finaline Molatik oldum. Final maçına ev sahipliği yapan İngiltere ile bana göre turnuvanın en iyisi İtalya arasındaki final maçı sürpriz bir İngiltere golüyle başladı. Tam "Galiba İngiltere sağlam defans yapıp maçı kazanacak" derken son yarım saat içinde İtalya skoru 1-1'e getirdi. Skorun eşitlenmesiyle maça heyecan geldi. İkinci yarı İtalya çok daha etkili oynasa da maç uzatmalara kaldı. Bu esnada tabii Chiesa ya da Insigne gibi İtalya'nın yıldız isimleri sakatlanarak sahayı terk etti. Uzatmalarda da gol sesi çıkmayınca penaltılara geçildi ve İtalya, üstelik de İngilizlerin müthiş taraftar desteğine rağmen maçı penaltılarla kazanmayı başardı. Ne yalan söyleyeyim İngiltere gibi fikstür avantajına sahip bir takım yerine Belçika ve İspanya gibi takımları eleyerek finale kalan İtalya'nın EURO 2020'yi kazanmasına aşırı sevindim. Chiellini ise bence final maçının en önemli isimlerindendi. Acısıyla tatlısıyla bir turnuvayı daha geride bıraktık. Hak edenin kazandığı bu turnuvaya damga vuran takımlar arasında Danimarka ve İsviçre de var. Danimarka, Eriksen'in hepimizi korkutan sakatlığı sonrasında ekip olarak psikolojik destek gördü ve neredeyse finale kadar kalacaklardı. İsviçre ise penaltılarla Fransa'yı devirdiler ama İspanya'ya da yine kıl payı penaltılarla elendiler. İtalya'nın rakibi olsalardı belki de bir büyük sürpriz daha yapabilirlerdi... Pandemi yüzünden bir yıllık gecikmeyle hepimize tam bir ay boyunca futbol coşkusu yaratan tüm ekipleri içtenlikle tebrik ediyorum. Hak eden kazandı!
Mayk Şişman

Sol beksiz kurduk

Sol beksiz kurduk
Herkese merhaba tekrar. Bu hafta Molatik olduğum konu transfer sezonunda Galatasaray’ın transfer yapamaması. Haftaya PSV ile Şampiyonlar Ligi eleme maçı oynayacak olan Galatasaray hala bir sol bek bulamadı. Aslında buldu da bulamadı gibi bir şey… 3 seçenek içinden bir türlü çıkamadılar. Adeta kabız olmuş gibi. Sol bek gelse diğer şeyler çözülmüş mü olacak? Yooo… Ama en azından bir sorun halledilmiş olurdu. Galatasaray’ın yeni yönetiminden umutluydum mamafih gelişmeler umudu azalttı. Ülkemizde neden takımlar kampa yetişmiyor? Hadi yeni bir yönetim diyelim lakin aradan neredeyse 1 ay geçti. ‘Anlaştığımız adamlar da var’ demiştiniz… Bilemiyorum Altan…
Selçuk Bulut

Çıkış noktası ilgi çekici

Çıkış noktası ilgi çekici
Ben bu hafta 'The End Of The F***ing World' dizisine Molatik oldum. Dijital film platformlarında yayınlanan iki sezon, sekiz bölümlük hatta her bölümün yirmi dakikacık olduğu kısacık bir dizi. O kadar eğlenceli ve seri bir şekilde akıyor ki diziyi izlerken hiçbir şekilde vaktinizi kaybetmediğinizi düşünüyorsunuz. Filmin konusu her ne kadar donuk ve asi iki ergenin serüvenini anlatsa da çıkış noktası oldukça dikkat çekici. Öldürmek için hazırlandığınız biriyle sırf daha kolay öldürebilmek için arkadaş olup sonra o insan için hiçbir kişi öldürdünüz mü? Ayrıca bütün bu konular da sıkıcı ve tam olarak cinayet soğukluğuyla verilmiyor. Her şey doğal akışındaymış gibi, sanki cinayet de olağan bir süreçmiş gibi akıp gidiyor hatta komik bir şekilde. Bu sebeple Jessica Barden ve Alex Lawther'ın başrolünde olduğu kısa ve eğlenceli diziye bir fırsat verin derim. Eğlenceli ve akışkan. Diziye de akışkan demezsin ama gerçekten akıyor. Güzel, başarılı bir bakın.
Fazilet Şenol

Düet mi var yoksa?

Düet mi var yoksa?
Herkese selam! Bu sefer heyecandan kıpır kıpır olduğum bi’ konuyla geldim size! Evet Rihanna ve ASAP Rocky birlikteliğinden sonra ortaya çıkan görüntülerde bize birlikte bombastik bir klibin alarmını verdiler. Akıllardaki tek soru Riri’yle düet mi? Yoksa sadece klipte mi oynuyor? Koskoca Rihanna’sın herhalde söylemediğin klipte de oynamasın… Yani lütfen şarkı söyle artık kadın! Don, sütyen, rimel, far hepsine doyduk biz şarkı istiyoruz şarkı!
Selin Nur Ceylan

 
Bu makaleye ifade bırak