Molatik Yıllar Sonra: Gerçek Kesit

Molatik’in Yıllar Sonra serisinde bu defa 1990’ların kült yapımı Gerçek Kesit ile devam ediyoruz. Bursa’da başlayan devamında İstanbul’da devam eden Gerçek Kesit’in efsane oyuncuları yıllar içinde nasıl değişmiş onları inceleyeceğiz.

Molatik Yıllar Sonra: Gerçek Kesit

Kaleci Saçlı Adam

Kaleci Saçlı Adam

Programın akıllara gelen ilk isimlerindendi. 1990’larda kalecilerin kullandığı saç modeline sahip olan Cevat Dinçer’in bu lakaba sahip olmasını sağladı. Belki de ekipte en çok değişen isim o oldu. Saçların yerini top sakal almış, baya bir güncelleme gelmiş.

Sarı Bıyık

Sarı Bıyık

Sarı bıyıklarıyla adeta programda devleşen Cahit Kaşıkçılar istikrarını koruyan isimlerde. Yıllar onu çok değiştirmedi. Uzun süre görmediğiniz bir arkadaşınızı görüp “vay be hiç değişmemişsin” dersiniz ya onun gibi.

Beyaz Çorap

Beyaz Çorap

Mehmet Vanlıoğlu’nun sürekli beyaz çorap giymesi onu bu mertebeye getirdi. Sarı Bıyık gibi o da çok fazla değişmedi, sadece biraz daha saçları beyazlamış. İşini hala severek yapıyor. Çoraplara saygılar.

Çakma Mükremin

Çakma Mükremin

Bu ekipte ne var? Yıllara nasıl meydan okuyorlar? Nevzat Çiftçi’nin de yıllara direnmesi takdire şayan. Yaşlanmadan seneleri alt ediyorlar. Helal olsun.

Cesi

Cesi

Efsane ‘Cesi’ karakteriyle gönüllere taht kuran Erdal Parmaksızoğlu da biraz kilo almış o kadar. Gençlik iksiri mi içiyorlar nedir, çok ilginç.

Doğu Alman Güllecisi

Doğu Alman Güllecisi

Yaş alıp yaşlanmayan bir kişi daha. Bu kadar da olmaz. Çiğdem Alço yılları geride bırakıp aynı kalan isimlerden olmuş.

Carl Sagan

Carl Sagan

Nuri Kayı’nın Carl Sagan ile olan benzerliği ve oyunculuğu unutulmazlar arasına sokmuştu onu. Yıllar içinde oyunculuğa devam eden başarılı isim diğerlerine nazaran biraz daha yaşlanmış.

Führer Cevat

Führer Cevat

Bildiğiniz dede olmuş Ahmet Karakman namı diğer Führer Cevat. O da oyunculuğa devam ediyor diğerleri gibi.

Perihan Savaş

Perihan Savaş

Senelerdir gözümüzün önünde Perihan Şavaş. Gerçek Kesit’te sürekli babaanne kazağıyla görüyorduk kendisi. Yıllar onu da çok etkilemedi.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak