Geri Dön
'Jurassic World Dominion' neden 2022'ye ertelendi?

'Jurassic World Dominion' neden 2022'ye ertelendi?

Tenet'in gişede hayal kırıklığı yaratmasının ardından yeni filmlerin erteleme kararları gelmeye devam ediyor. Peki 'Jurassic World Dominion' neden 2022'ye ertelendi? Gelin Molatik olalım...

Kurabiye Canavarı
Kurabiye Canavarı

Filmlerde erteleme kararları alınmaya başlandı

Ne yazık ki dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi Tenet, pandemi nedeniyle gişede hayal kırıklığı yarattı. Bu sonuçtan sonra vizyona girecek ya da bir süre sonra yayınlanması planlanan filmlerde erteleme kararları alınmaya başlandı. Son olarak da 11 Haziran 2021’de vizyona girmesi beklenen ‘Jurassic World: Dominion’, 10 Haziran 2022’ye ertelendi.

Jurassic World Dominion neden 2022ye ertelendi

10 Haziran 2022'ye ertelendi

Pandemi nedeniyle sinemaların aylarca kapalı kaldığı karantina döneminin ardından vizyona giren ilk büyük yapım olan Tenet, gişede beklentilerin oldukça altında kaldı. Bu da şu anki koşullarda büyük bütçeli filmlerin dahi gişede başarılı olamayacağını ve bütçesini karşılayamayacağını gösterdi. Hal böyle olunca film yapım şirketleri, bu yıldan beklentilerini kesti ve No Time to Die, Dune, Black Widow gibi heyecanla beklenen filmler, 2021 yılına ertelendi. Pek çok film yayın yılını 2021’e erteleyince 2021’de vizyona girmesi beklenen bazı büyük yapımlar da 2022’ye ertelenmek zorunda kaldı. Bu filmlerden bir tanesi de Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022’ye ertelendi.

Jurassic World Dominion neden 2022ye ertelendi

Sinema sektörünün işi zor...

Pandemi nedeniyle böyle etkilerin olacağını tahmin ediyorduk. Fakat bu durum öyle bir etki yarattı ki şu an 2 sene sonrasını konuşuyoruz. Büyük bütçeli filmler bile bu tarz önlemler alıyorsa bütün bir sektör ne durumdadır, siz düşünün artık. Umarım bir an önce şu yaşadığımız günler geçer de eskiye çabucak döneriz. Her geçen gün normal olana ihtiyacımız artıyor çünkü.

Benzer İçerikler