Oğlak burcunda Yeni Ay bize ne getirecek?

Yeni Ay ne zaman? Yeni Ay ve etkileri nelerdir? Gelin çok merak edilen Oğlak burcunda Yeni Ay'ı ve etkilerine Molatik olalım...

Oğlak burcunda Yeni Ay bize ne getirecek?

2021 yılının ilk Yeni Ay'ı 13 Ocak 2021 saat 08:00 de 23°13' Oğlak burcunda gerçekleşecek. Peacock sabit yıldızı ile birlikte Plüton kavuşumlu bir Yeni Ay gerçekleşecektir. Anın yükselen burcu Oğlak burcu olacaktır. Oğlak burcu astrolojide disiplin, çalışma, kurallara uymak, kariyer, iş hayatı, planlı ve programlı olmak, hırs, liderler gibi konuları kapsar. Oğlak burcu toprak elementinden olduğu için maddesel dünya ve uygulamalarla ilgilidir. Cilt, kemikler, eklemler ve dişler ile ilgili sağlık konuları gündeme gelebilir. Plüto değişim ve dönüşümlerle alakalıdır. Var olan düzenin yıkılıp yerine yenisinin gelmesidir. Plütonun anın haritasında etkisi var olan dış dünya düzenine olan yaklaşımın değişeceğini göstermektedir. 

 

 

Dönüşümler yaşanacak

Kişisel doğum haritalarında Oğlak burcu hangi evde ise bu konularda Yeni Ay etki edecek. Hayatınızdan çıkması gereken ne varsa kalıcı olarak hayatınızdan çıkacaktır. Plütonik dönüşümler zorlayıcı olacaktır. Değişim ve dönüşümden kaçamayacağız ve hayatlarımızda yeni bir şeylerin başlaması için gerekli olan dönüşümler olacaktır. 

Mars'ın Boğa burcunda bulunması ve Uranüs gezegeni ile kavuşumu, Kova burcundaki Satürn ve Jüpiter ile kare açı yapacak. Sıkışmış enerjilerin açığa çıkması olarak yorumlayabiliriz. Mars gezegeninin enerjisi kendisini çatışma, kaza, sarsıntılar ve depremler dünya genelinde görülebilir. Yine bu süreçte dünya geneline baktığımızda ani gelişen şiddet olayları yaşanabilir. Finansal konularda zorlanmalar ortaya çıkabilir.

 

 

Sakin olmakta yarar var

Neptün Ay düğümlerine kare açı yapıyor. Fikir ve iletişimle ilgili konularda Neptün gerçekleri görmemizi engelleyebilir. Finansal konularda sıkıntıları gündeme getirecektir. Uluslararası anlaşmalar, iş ilişkileri, evlilik ve boşanma konularında yaşanacak artışlar, ulusal anlaşmazlıklar ve müdahale gibi konuları gündeme getirebilir.  Yeni Ay ile birlikte 15-20 gün gökyüzünde sert enerjiler hakim olacaktır. Bu süreç zorlayıcı etkiler getirebilir. Temkinli ve sakin kalmaya çalışılmalıdır. 

 

 

Burçlara etkileri nelerdir?

KOÇ BURCU: Yeni Ay 10. evinizde olacak. İş hayatınız, kariyer alanınızda meydana gelecek olan Yeni Ay, yeni sorumlulukların altına girmenize neden olabilir. Ast üst ilişkilerini ön plana çıkartabilir. Grup çalışmalarında sorumluluk alma değişim ve dönüşümü gündeminize taşıyabilir. 

BOĞA BURCU: Yeni Ay sizin 9. evinizde olacak. Hukuksal konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğitim konuları gündeminize gelebilir. Yurt dışı kaynaklı işlerinizde ve ilişkilerinizde değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Yeni Ay sizin 8. evinizde olacaktır. Finansal konular gündeminizde olacaktır. Borç ve kredi konuları ile ilgilenebilirsiniz. Finansal konularda değişim dönüşüm yaşarken, sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sağlıkla ilgili kontrollerinizi yaptırmayı unutmayınız. 

 

 

YENGEÇ BURCU: Yeni Ay sizin 7. evinizde olacaktır. İkili ilişkilerinizde, ortak işlerinizde yeni sorumluluklar yeni yükümlülükler getirebilir. Sözleşmeler ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Bu konularla alakalı değişim dönüşüm yaşayabilirsiniz.

ASLAN BURCU: Yeni Ay sizin 6. evinizde olacaktır. Günlük rutin işlerinizle ilgili konular gündeminize gelebilir. Evcil hayvanlarınızın sağlık konuları gündeme gelebilir. Sağlıkla ilgili rutin kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Değişim ve dönüşümü getiren Yeni Ay ile birlikte sorumluluklarınız artabilir. 

BAŞAK BURCU: Yeni Ay sizin 5. evinizde olacak. Aşk ve flört hayatınızda, varsa çocuklarınızın hayatında değişim dönüşüm yaşayabilirsiniz. Hobileriniz ve sanatla ilgileniyorsanız bunlarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Bu dönemde yatırım konularında manipülasyonlar yaşanabilir. 

 

 

TERAZİ BURCU: Yeni Ay sizin 4. evinizde olacak. Aile içini ilgilendiren konularda değişim yaşanacak. İyi gitmeyen bir evliliğiniz varsa bu son bulabilir. Ya da gayrimenkulünüz varsa bununla ilgili konular gündeminize gelebilir. 

AKREP BURCU: Yeni Ay sizin 3. evinizde olacak. Yakın akrabalarınız, kardeşleriniz ve komşularınızla ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Seyahat konuları gündeminize gelebilir. Trafikte dikkat etmeniz gereken bir dönem. Medya, yazılı basın, eğitim, ticaret gibi konularda değişim yaşayabilirsiniz.

YAY BURCU: Yeni Ay sizin 2. evinizde olacaktır. Finansal kaynaklarınız ve maddi kaynaklarınızı elde etme şeklinizde, kariyerinizde, işinizde değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bu süreçte maddi kaynaklarınızın yönetimi sizi zorlayabilir. Yeni kaynaklar bulmak için sorumluluk altına girebilirsiniz. 

 

 

OĞLAK BURCU: Yeni Ay sizin 1. evinizde olacak. Fiziksel dış görünüşünüzde değişikliğe gidebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konular gündeminize gelebilir. Kendinizle ilgilenmek ve var olan zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak zorunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerde problemler yaşayabilirsiniz.

KOVA BURCU: Yeni Ay sizin 12. evinizde olacak. Gizli kalmış konular açığa çıkabilir. Gizli bir düşmanınızı öğrenebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konulara daha dikkat etmek isteyebilirsiniz. İç dünyanıza yönelebilir ve kişisel gelişimle farkındalık kazanmak için eğitimler alabilirsiniz. Bu eğitimlerle iç dünyanızı keşfedebilirsiniz. Astroloji ve okült konulara ilginiz artabilir. 

BALIK BURCU: Yeni Ay sizin 11. evinizde olacaktır. Sosyal çevrenizin değişimi gündeminize gelebilir. Eski sosyal çevrenizdeki insanlarla aranızdaki ilişkiyi tekrar gözden geçirebilir bitmesi gereken ilişkileri sonlandırabilirsiniz. Yeni bir sosyal çevreye girebilirsiniz. 

 

Bu makaleye ifade bırak