Onur Büyüktopçu ve Emel Özkızıltaş 'Çarkıfelek'i uçurur mu?

Çarkıefelek ekranlara dönüyor. Hem de bomba gibi! Yıllardır Mehmet Ali Erbil'le özdeşleşen programı artık Onur Büyüktopçu sunacak. Büyüktopçu'ya İşte Benim Stilim'in ikinci sezonunun birincisi Emel Özkızıltaş eşlik edecek. Peki Onur Büyüktopçu ve Emel Özkızıltaş Çarkıfelek'i uçurur mu?

Onur Büyüktopçu ve Emel Özkızıltaş 'Çarkıfelek'i uçurur mu?

Tarık Tarcan, Mehmet Ali Erbil...

Tarık Tarcan, Mehmet Ali Erbil...

90'ların ve 2000'li yılların en unutulmaz programlarından biri tabii ki 'Çarkıfelek'ti. Önce Tarık Tarcan'la başlayan bu heyecan daha sonra, hem de uzun yıllar boyunca Mehmet Ali Erbil'le devam etmişti.

Haberler öncesi 'Çarkıfelek'

Haberler öncesi 'Çarkıfelek'

Hafta içi her akşam ana haber bülteninden önce 'Çarkıfelek' heyecanı yaşanıyordu. 90'ların sonuna gelindiğinde bir nesil Mehmet Ali Erbil'i o program sayesinde tanıdı, keşfetti, onun esprileriyle büyüdü.

Başka bir kan lazımdı

Başka bir kan lazımdı

2000'li yıllarda da bu heyecan devam etti. 2010'lu yıllar ise Mehmet Ali Erbil'in sağlık problemleriyle geçti. Dolayısıyla 'Çarkıfelek' bir ekran klasiği haline gelse de Mehmet Ali Erbil'siz bir 'Çarkıfelek' nasıl olur diye düşünmeye başladık. Emre Karayel ve Emel Özkızıltaş'lı bir kadroyla karşımıza çıktı program. Güzeldi, keyifliydi ama başka bir isim lazımdı sanki programa...

Yine Emel Özkızıltaş olacak

Yine Emel Özkızıltaş olacak

Hayaller gerçek oldu. Çünkü 'Çarkıfelek' ekrana dönüyor. Bayramın birinci günü ekranda olacak program. Yine Emel Özkızıltaş'ı hostes olarak izleyeceğiz. Bu süper bir haber. Çünkü Emel Özkızıltaş şahane bir hostes. Gerçek hayatta da bir dönem hosteslik yapan Emel Özkızıltaş, Çarkıfelek hostesi olmaya en uygun isimlerden biri.

Onur Büyüktopçu'dan şahane sürpriz

Onur Büyüktopçu'dan şahane sürpriz

Peki ya sunucu kim? Bombayı patlatalım: Onur Büyüktopçu! 'Kiralık Aşk' dizisiyle büyük bir çıkış yakalayan, bu başarısını 'Yemekteyiz' sunuculuğuyla pekiştiren Büyüktopçu, çok doğru bir projeyle ekrana dönüyor.

Programı uçururlar mı?

Programı uçururlar mı?

O zaman şu soruyu sormamız gerekiyor: Onur Büyüktopçu ve Emel Özkızıltaş Çarkıfelek'i uçurur mu? Bence net uçurur. Çünkü ikisinde de çocuksu bir enerji, heyecan var. Büyüktopçu ve Özkızıltaş, programa yeni bir soluk getirecek enerjilere sahip.

En büyük hayali televizyondu

En büyük hayali televizyondu

Emel Özkızıltaş muazzam bir ekran yüzü mesela. 'İşte Benim Stilim'deki halleriyle "Bu kadın mutlaka bir TV projesiyle karşımıza çıkmalı" dedirtmişti. En büyük hayali de televizyondu Emel Özkızıltaş'ın. Şahane bir seçim kesinlikle.

"Hayalim gerçek oldu" demiş

"Hayalim gerçek oldu" demiş

Onur Büyüktopçu da "Hayalim gerçek oldu" demiş. Heyecanlanmış. Şahane. Demiş ki, "Telefonum çalıp 'Sizinle 'Çarkıfelek' için görüşmek istiyoruz' dedikleri an yaşadığım heyecanı ve kalp çarpıntımı anlatamam."

Farklı bir döneme geçilecek

Farklı bir döneme geçilecek

Büyüktopçu sayesinde bence 'Çarkıfelek'te farklı bir döneme geçilecek. Mehmet Ali Erbil gibi sınırları zorlayan espriler duymayacağız bu sefer. Emre Karayel ister istemez Mehmet Ali Erbil'le kıyaslanmak zorunda kaldı. Hem ciddi hem de komik olması ister istemez dezavantaj oldu.

'Yemekteyiz' en büyük kanıtı

'Yemekteyiz' en büyük kanıtı

Onur Büyüktopçu ise farklı bir enerjiye sahip. Nasıl 'Yemekteyiz'deki rutini kırıp biraz daha farklı bir yere taşıdı, 'Çarkıfelek'teki durağanlığı ve formatın sıkışmışlığını da çok rahat çözecektir diye düşünüyorum. Biraz zaman tanımamız lazım. 'Yemekteyiz'i uçuran Onur Büyüktopçu 'Çarkıfelek'i de bizlere tekrar sevdirir, hiçbir şüphem yok...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak