Geri Dön
OtomobilFilosuna çevreci ve lüks araçları katıyor

Filosuna çevreci ve lüks araçları katıyor

Enterprise Türkiye, bir yandan ofis sayısını sürekli artırırken, diğer yandan da filosuna yenilikçi, çevreci ve lüks araçları da katmayı sürdürüyor.

Filosuna çevreci ve lüks araçları katıyor

 

Dünyanın en büyük kiralama şirketi Enterprise’ın Türkiye’deki temsilcisi olan Enterprise Türkiye, yatırımlarıyla bir yandan ofis sayısını 71’e çıkarırken, filosuna yenilikçi araçlar ekliyor.

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, şirketin bireysel araç kiralamadan kurumsal kiralamaya, günlük araç kiralamadan aylık kiralamaya kadar birbirinden farklı talepleri karşılayan kapsamlı bir çalışma prensibine sahip olduğunu belirtti. Enterprise Türkiye’nin ana odağını günlük kiralamanın oluşturduğunu belirten Tangün, “Bununla birlikte, haftalık, aylık ve daha uzun dönemli kiralamalar da gerçekleştiriyoruz. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize hizmet sunuyoruz” diye konuştu. Tangün şöyle devam etti:

SUV ile büyüyor

“Her bütçeye uygun, geniş araç filosuna sahibiz. Hibrit araçlardan elektrikli araçlara, SUV’lardan pikaplara kadar uzanan geniş araç seçeneklerimz mevcut. Türkiye’de başka hiçbir kiralama filosunda olmayan araçları müşterilerimize deneyimletiyor, yeni araç teknolojilerini yakından takip ediyoruz. Son olarak, Lexus’a ait olan ES300 Hybrid ve BMW iX3 modellerini müşterilerimizle buluşturmuştuk. Hemen ardından bir başka ilki daha gerçekleştirdik ve Skoda’nın ilk kompakt SUV modeli olan Kamiq’i de filomuza dahil ettik. Böylece, son yıllarda Türk tüketicisinin ilgi gösterdiği SUV modellerle filomuzu büyütmeyi sürdürdük.” 

Kovid-19 salgınıyla birlikte, toplu taşımaya alternatif olarak görülen kiralamanın, günlük kiralamaya pozitif yansıdığını belirten Özarslan Tangün, “Müşterilerin bu dönemde özellikle hijyen konusuna hassasiyetleri arttı. Yüksek standartta hijyen sağlayarak, araçları müşterilerin ayaklarına getirerek biz bu anlamda müşterilerin beklediği hizmet ve kalite beklentisini karşıladık” diye konuştu. Aşılanmaların artmasıyla birlikte iç turizmin de hareketleneceğini belirten Tangün, “Pandemi döneminde toplu taşımaya alternatif olan kısa dönem araç kiralama sektörü aşılanma sürecinin de olumlu seyretmesiyle birikmiş iç turizm talebi de, sektöre olumlu yansıdı. Şu an için dış turizmde belirsizlik devam etse de Temmuz ayından itibaren orada da bir hareketlenme bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Filosuna çevreci ve lüks araçları katıyor

‘Yasal altyapının sağlamlaşması gerekiyor’

Sektörde yasal altyapıya ilişkin bazı boşluklar bulunduğuna dikkati çeken Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “İyileştirilirse hem müşteriler açısından hem de sektörün oyuncuları açısından artı olur. Sektörün çatı kuruluşu olan TOKKDER’in bu anlamda gayretleri var. Umarım önümüzdeki süreçte  yasal altyapı anlamında gelişmeler yaşarız” değerlendirmesini yaptı.

Ciddi yatırımlar yaptıklarını, finansman ve araç maliyetindeki artışların en önemli riskler olduğunu vurgulayan Tangün, “Günlük kiralama sektörü Türkiye’de halen hızla büyüyen ve ciddi potansiyeli olan bir sektör. Fırsat olarak sektörün potansiyelini söyleyebiliriz. Doğu Avrupa ülkelerine baktığımızda ve global brokerlarla analizler yaptığımızda pazarın bugünkü halinin önümüzdeki 5 sene içerisinde 4-5 katına çıkabileceğini düşünüyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler