Geri Dön

Kia Volkswagen ve Citroen cephesinde yeni gelişmeler

Otomobil dünyası Citroen'in yeni nesil serisini, Kia Venga'nın kaderini ve Volkswagen 2019 model Golf'ün yeni nesil teknolojik özelliklerini konuşuyor.

Kia Volkswagen ve Citroen cephesinde yeni gelişmeler

Otomobil dünyasında bu hafta Citroen, Kia ve Volkswagen tarafından gelen son dakika haberler ve söylentiler gündemde.

Citroen'in yeni nesil serisi

Citroen Yöneticisi Linda Jackson şirketin dünya çapında satışta olan serilerinin üretimine son vereceğini, yük taşıma tipi otomobil ve C1 dışında 8 tip model olacağını ve her bir modelin çok uluslu olarak üretileceğini belirtti. Citroen 2021 yılı itibari ile satışlarının %45'ini Avrupa dışına yapmayı hedefliyor. Bu rakam şu an itibariyle %35. C3 Aircross modelinin 6 bölgede satılacağını belirten Jackson şu an için 14 tip otomobil modeli ürettiklerini çünkü otomobil özelliklerinin bölgeden bölgeye değişim gösterdiğini fakat bunu azaltacaklarını sözlerine ekledi.

Kia Venga'nın geleceğinde Stonic etkisi

Kia Stonic'in üretimi Venga mini MPV'nin bir nevi sonunu getirecek. Kia'nin Avrupa Yöneticisi Michael Cole her ne kadar Venga yerine geçecek bir otomobil modeli olmasa da Kia Stonic'in üretimi Venga'nın MPV satışlarında düşüşe ve SUV model satışlarında büyümeye yol açacağını belirtti.

Kia'nın crossover modellerinde büyümeye gidebileceğini fakat şu an için böyle bir plan olmadığını belirten Cole pazarın ihtiyaçlarına göre Kia'nın tepki göstereceğini sözlerine ekledi.

Volkswagen'in elektronik direksiyonu

Volkswagen şirketinden bir yetkili MQB model otomobiller için geliştirilmekte olan teknolojilerden birinin tam elektronik kablolu direksiyon olacağını ifade etti. Bu da 2019 model Golf otomobilin bu sisteme sahip olabileceği ihtimalini gündeme getiriyor.

Hazırlayan: Mehmet Can Kömürcü

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber