Parayı gereksiz yere harcatan şeyler

Hayatımızı idame ettirmek için para harcamamız gerekiyor. İhtiyacımız olan şeyleri alarak günlük rutinmizi devam ettiriyoruz. Ancak bazı şeyler var ki para harcarken "Ben buna neden bu kadar para verdim?" diyebiliyoruz. Biz de bu duruma Molatik olduk haliyle.

Parayı gereksiz yere harcatan şeyler

Tatil beldelerinin kebapçıları

Tatil beldelerinin kebapçıları
Özellikle tatil beldelerinde, her yaz gündeme gelen ürünlerdir kebaplar ve lahmacunlar. Bir lahmacuna 90 100 lira isteyen mekanlar var. 'Yemezsin olur biter' diyebilirsiniz, haklısınız da... Neyse... Her sene olay oluyor…

Hiçbir yaramayan dekorasyon malzemesi

Hiçbir yaramayan dekorasyon malzemesi
Aldığınızda ne yapacağınız karar veremeyeceğiniz bir ürün olan bu dekorasyon eşyaları fahiş fiyatlara satılıyor. Alan var mı acaba?

Makarna

Makarna
Evde 5 liraya yapabileceğimiz makarnayı bazı yerlerde 40 50 liraya satıyorlar. İdeal bir ücret olsa neyse ama sonuçta makarna. 40 50 lira etmesi için yedikçe kilo aldırmaması gerekiyor.

Köy kahvaltısı

Köy kahvaltısı
Fazladan sadece mıhlama verilen mekanlar bir anda dünya kadar fiyat isteyebiliyor. Peynir, zeytin, reçeli hazır zaten.

Pahalı çay

Pahalı çay
Sırf ‘lüks’ diye bir mekanda çaya verilen 8 10 lira insanın canını sıkıyor ciddi manada.

Patlamış mısır - kola

Patlamış mısır - kola
Sinemaya gittiniz, film izleyeceksiniz, yanında patlamış ve kola yapayım diyorsunuz. Fiyatlara bir bakıyorsunuz, iki bilet daha alabilirsiniz o paraya. Altı üstü patlamış mısır, neden bu kadar pahalı ki?

Gelinlik

Gelinlik
Tamam, kadınlar için çok önemli bir giysi gelinlik ancak bir gün giyilecek bir şey için bu kadar para vermenin bir manası yok zannımca. Kiralayanlar için bir şey diyemem ama o kadar para verip satın alıp, bir kez giyip kenara koyduğunuz bir şey ciddi manada gereksiz. Bir kez giymek için bir yıl boyunca parasını ödemek…

 
Bu makaleye ifade bırak