Paul McCartney'nin yayımlayacağı kitapta neler var?

İngiliz müzik grubu The Beatles'ın unutulmaz üyelerinden Paul McCartney'nin, hayat hikâyesini anlatan bir kitap yayımlayacağı açıklandı. Önümüzdeki aylarda çıkacak kitapta bizi neler bekliyor?

Paul McCartney'nin yayımlayacağı kitapta neler var?

Hayatımızda bir yer edindi

Hayatımızda bir yer edindi

The Beatles grubu, bizlere sunduğu eşsiz şarkılarıyla gönlümüzde bir tahta sahip. Dinlemeye başlayınca zar zor bırakılan nefis bir grup doğrusu. Duygularımızı The Beatles ile birlikte yaşlandırdık hepimiz. 

The Beatles'ın anlam ve önemini ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım anlatılmaz, yaşanır bir mesele artık. Eskimeyen grup, grubumuz...

Paul McCartney'den önemli haberler var

Paul McCartney'den önemli haberler var

Grubun önemine değindiğimize göre gelelim burda olma sebebinize: Paul McCartney... 

Beatles grubunun unutulmazlarından biri olan Paul McCartney'nin hayat hikâyesi kitap oluyor. Fakat McCartney kitabını farklı bir teknikte sergileyecek.

Şarkı sözleri hayatını anlatacak

Şarkı sözleri hayatını anlatacak

Paul McCartney'nin yayımlayacağı kitabın editörlüğünü İrlandalı şair Paul Muldoon yapıyor. Alışılmış otobiyografik bir yazıdan ziyade, hayatını farklı bir şekilde aktaracak ünlü şarkıcı. Yani McCartney, kendi şarkı sözleriyle hayatını anlatacak. 

'The Lyrics: 1956 to the Present' adlı 960 sayfalık kitapta 154 şarkı sözü bulunuyor. Paul McCartney'in hayatını, müziğini, 'hayatını oluşturan müziğini' okuyacağız hep birlikte. 

Aynı zamanda kitapta McCartney'in 14 yaşında yazdığı şarkıları, müzisyenin kişisel arşiv taslaklarını, mektuplar ve fotoğraflarını da göreceğiz.

Şarkı sözlerinden hayatına açılan bir kapı

Şarkı sözlerinden hayatına açılan bir kapı

Paul McCartney, yaşamı boyunca müziği yanından ayırmadığını ve şarkı sözü yazmayı bırakmadığını belirterek ekliyor: 

"Biliyorum ki bazı insanlar belli bir yaşa geldiklerinde, geçmişteki yaşantılarını hatırlamak için günlüklere başvurmayı severler ama benim öyle defterlerim yok. Benim sahip olduklarım, neredeyse aynı amaca hizmet ettiğini öğrendiğim şarkılarım, yüzlercesi. Ve bu şarkılar tüm hayatımı kapsıyor."

Kitap ne zaman yayımlanacak?

'The Lyrics' adlı otobiyografi kitabının çıkış tarihi de belli oldu. McCartney'nin hayat hikâyesine eşlik etmek için geri sayıma başlayabilirsiniz... 

Kitabın çıkış tarihi 2 Kasım 2021 olarak belirlendi. Ayrıca kitap için bir tanıtım klibi de hazırlandı.

Heyecanlı bekleyiş başlasın diyelim!

 

Bu makaleye ifade bırak