Geri Dön
Pazarİç mimaride turuncu

İç mimaride turuncu

Az ışık alan odaları bile ferah ve aydınlık gösterebilen, yatak odasından mutfağa her alanda kullanabileceğiniz turuncu; yaşam enerjinizi de yükseltecektir

İç mimaride turuncu

Yaşam alanınıza dinamik ve sıcak bir hava katmak için turuncuyu doğru renk ve aksesuarlarla kombinlemek gerekli. Çok  az renk kombinasyonu turuncu ve lacivert kadar çarpıcıdır. İki renk birbirinden farklı olmasına rağmen  birbirini kolayca tamamlar ve mavinin huzurlu ve sakinleştirici etkisi turuncunun enerjisiyle birleşerek mükemmel uyum sağlar.  Aynı şekilde doğal ahşap renklerin turuncunun sıcaklığı ile birleşimi yaşam alanlarınızın enerjisini artıracaktır. Yatak odaları geleneksel olarak mavinin, grinin, beyazın ve açık toprak tonlarının cenneti. Peki ya turuncu? Son zamanlarda hayatımıza giren tek duvarı koyu renge boyama trendi yatak odanızda turuncuyu kullanmanız için doğru bir yol olabilir. Yatak odası duvarınızı turuncuya boyamayı çok cesur buluyorsanız daha zarif ve minimal dokunuşlarla da turuncunun canlandırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Krem ve toprak tonların hakim olduğu bir yatak odanız var ise kiremit rengi perdeler veya turuncu bir yatak örtüsü bir anda odanızın tüm havasını değiştirecektir. Modern ve  elegan bir yatak odası görünümü istiyorsanız turuncu ve beyazı deneyebilirsiniz. Turuncu bir yastık kılıfı ve yorganın üzerinde açık turuncu bir yastık veya battaniye kullanarak birden fazla turuncu tonunu birleştirebilir; odanızın spor ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.  

   Enerjinin ve neşenin vücut bulmuş hali çocuklarımızın odalarında onların ruhunu en iyi yansıtacak renk yine turuncu olacaktır. Yeşil ve turuncunun beraber kullanımını geometrik desenler ile birleştirdiğinizde çocuk odanızın duvarlarını onların hayal dünyasına uygun hale getirebilirsiniz. Turuncunun neredeyse her renk ile uyum gösteriyor olması dekorasyonda kullanımını kolaylaştırıyor. Toprak tonlarından neon renklere, bej ve gri gibi nötr tonlardan laciverte neredeyse her renk ile uyum içerisinde kullanılabilecek bir turuncu tonu bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey renk kartelasından en sevdiğiniz turuncu tonunu seçmek.