Geri Dön

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Danimarka’da sonbahar - Yavuz Özden

İçinde bulunduğumuz sonbahar ayı, fotoğrafçıların en sevdiği mevsimdir. Baharın keyfini çıkaranlar, kışlık hazırlık yapanlar derken bu mevsimin de sonuna yaklaştık. Muhabirimiz Yavuz Özden, mimarisi, su kanalları ve tabii ki bisikletleri ile ünlü Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bu romantik mevsimi böyle fotoğraflamış.

Şimdiki zamanın hikayesi

Fotoğraf mevsimi - Ozan Güzelce

Her mevsimi dolu dolu yaşamak için ülkemizde gidilecek çok yer vardır. Ancak Bolu Yedi Göller’in manzarası eşsiz ve bir başka güzellikte oluyor. Mevsimi yaşamak isteyenler, sakin bir yürüyüş yapmak isteyenler ya da eski deyimiyle “Kart postallık” fotoğraf çekmek isteyenler bir doğa harikası olan Yedi Göller’i tercih eder.

Şimdiki zamanın hikayesi

Akıp gider zaman - Oğuz Yeter

Günlük hengame arasında biz fark etmesek de zaman hızlı geçiyor. Akıp giden zamanı anlatacak bu etkili kareyi muhabirimiz Oğuz Yeter günün her saati kalabalık olan Eminönü’nde çekmiş. Eminönü aynı zamanda alışveriş yapanların, Avrupa yakasından karşıya geçmek isteyenler ve turistlerin geçiş güzergahı olma özelliğini de taşıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Zeki Müren kendini izlerken - İlhan Demirel

Yedinci sanat olarak kabul edilen sinemanın hayatımızda ayrı bir yeri var. Bu yüzden olsa gerek bu sihirli perdenin önemine dikkat çekmek için dünyada her yıl 14 Kasım, “Dünya Sinema Günü” olarak kutlanıyor. Milliyet arşivinden aldığımız 1954 yılında çekilen fotoğrafta Zeki Müren, oynadığı bir filmin kadınlara özel gösteriminde kendini izlerken görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Okur - Çeker

Küçük yardımcı - Ahmet Çelik

Uçsuz bucaksız bir ovanın adıdır Muş. Her mevsimi ayrı bir güzel, her fotoğraf karesi ayrı bir etkilidir Muş’un… Kış ayının yaklaşmasıyla yayladan dönen hayvanlarla zaman geçiren minik kızın sevinci de bakışlarına yansımış. Tablo gibi bu fotoğrafa konu olan minik kızın o anını, okurumuz Ahmet Çelik bizimle paylaşmış.

Şimdiki zamanın hikayesi

Cunda’nın sevimlisi - Berrin Özer

Ayvalık’ta kime sorarsanız, “Buranın nesi meşhur?” diye, “Kedisi” der. Kasabada her adım başı kedilerle karşılaşırsınız, öyle tatlı, öyle candan ki buranın kedileri... Kimi ekmek, kimi miskinlik, kimi de sevgi peşinde... Okuyucunuza Berrin Özel’in Ayvalık’ın incisi Cunda Adası’nda çektiği fotoğraftaki minik dostumuz da ilgi bekliyor olmalı ki, açmış kollarını şaşkın şaşkın objektife bakıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

“Okur Çeker” için çektiğiniz fotoğrafları nerede ve ne zaman çekildi bilgisi ile birlikte bekliyoruz. bunyaminaygun@gmail.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber