Geri Dön

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi
Umutlu bakışlar - Ünal Çam

Hayat bazı coğrafyalarda insanlar için hiç de kolay değil. Buna en iyi örnek ise Pakistan… İslamabad’a yaklaşık
30 kilometre mesafede çamurdan yapılan evlerden oluşan Afgan mülteci kampındaki durum içler acısı. Yokluğun ve sefaletin hakim olduğu bu kamp bir tek şeyi yok edememiş; her şeye inat hayata gülümseyen çocukların umutlu bakışlarını.

Şimdiki zamanın hikayesi

En zarif canlı - Oğuz Yeter

Yeryüzünde yaşayan en büyük canlı olan zürafalar, uzun boynu ve zarif hareketleriyle dikkat çekiyor. Havaların ısınmasıyla Bursa Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edenlerin ilgi odağı olan zürafanın sevimli görüntüsünü arkadaşımız Oğuz Yeter fotoğrafladı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Halı uçurma - Ozan Güzelce

İstanbul’a ziyarete gelen turistlerin en gözde mekanı Kapalıçarşı... Burada bir esnaf müşterilerin dikkatini çekmek için sattığı halılardan birini çevirerek havaya fırlatıyor. Halının havada dönerek yükselmesi ise arkadaşımızın objektifine böyle yansıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Çiçekli yol - Rıdvan Menekşe

Yazın kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle canlanan doğanın sessiz güzelliği göz dolduruyor. Antalya’nın Kemer ilçesinde bir mahallenin çiçeklerle kaplı yolu görenlerin ilgisini çekiyor. Özellikle şehirdeki turistler fotoğraf çekmek için bu yolu tercih ediyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Şefkat haftası

Her yıl 23 Mayıs, Şefkat Haftası olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Şefkat Haftası etkinleri kapsamında, bu yıl 124 yaşında giren Darülaceze’ye ziyaretler artıyor. Milliyet arşivinden aldığımız bu fotoğrafta, 19 yıl önce Darülaceze’de yaşlılara gösterilen sevgiyi görüyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

OKUR - ÇEKER

Sandal sefası - Alp Eren Kaya

Kavurucu sıcakların etkisine giren Adana’da gün ortasında neredeyse nefes almak dahi imkansız hale geliyor. Şehrin tam ortasından geçen Seyhan Nehri ise şehri adeta serinletiyor. Okurumuz Alp Eren Kaya’nın bizimle paylaştığı kartpostalları aratmayan bu fotoğrafta bazıları sıcağa aldırmadan çarşaf gibi uzanan nehirde sandal sefası yapıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

“Okur Çeker” için çektiğiniz fotoğrafları nerede ve ne zaman çekildi bilgisi ile birlikte bekliyoruz. bunyaminaygun@gmail.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber