Geri Dön

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Olympos’un eteklerindeki güzellik BILLY ARSENİS

Yunanistan’ın Petroto köyünde 80 kişi yaşıyor. Ülkenin en yüksek dağı olan Olympos’un eteklerindeki bu köy, fotoğrafseverlerin uğrak yerlerinden biri. Fotoğrafçı Billy Arsenis paylaştı bu doğa harikası köyün fotoğrafını.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Heybetli kale - CENK DEMİRGÜÇ

Batı Almanya’nın en görkemli tarihi kalelerinden Rhineland-Palatinate eyaletinde yer alan Orta Çağ kalesi, dönemin şartlarına göre en stratejik noktaya konumlanmış. Kale, savaşların yıkımlarından kurtularak günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış. Cenk Demirgüç, 850 yıldır Eltz ailesinin elinde olan kaleyi kadrajına böyle almış.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Virüs etkisi  MEHMET BAYRAM

Pandemi sürecinden kuşkusuz sokak hayvanları en az insanlar kadar olumsuz etkilendi. Sokakların boş kaldığı günlerde aç kalan hayvanlara duyarlı vatandaşlar yiyecek bıraktı. Mehmet Bayram’ın Ankara’da çektiği bu fotoğrafta güvercinleri besleyen bir hayvansever görülüyor.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Turistik yapı EMRE ÜNLÜ

Helsinki Katedrali, ülkenin en çok fotoğrafı çekilen ve şehrin sembolü sayılan bir yapı. Finlandiya‘nın 1917 yılında Rusya’dan bağımsızlığını almasına kadar geçen sürede St. Nicholas Kilisesi olarak adlandırıldı. Emre Ünlü’nün fotoğrafında katedral ve Senato Meydanı öne çıkıyor.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Ölüm kuyruğu

Bir zamanlar emeklilerin maaş kuyruğunda öldüğüne bile şahit olurduk. Günümüzde ise emekli maaşını bankadan alamayanlar için evine kadar götürülüyor. Milliyet arşivindeki bu fotoğrafta emeklilerin, resmi bir banka önünde o malum “ölüm kuyruğunu” görüyoruz.

Şimdiki Zamanın Hikayesi

www.milliyet.com.tr’ye gelenler

Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder

Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle

Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...

Şimdiki Zamanın Hikayesi

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

Cem Davran'dan duygusal paylaşımAnnesiyle birlikte çektiği videoyu Instagram hesabından paylaşan Cem Davran, “Sevdiği şarkılarla, geçen doksan yıla yakın bir masalı hatırlatmaya çalışırsın. Bebeğiydin bir zamanlar, bebeğin olur gün gelir. Beni hatırlamasa da şarkıları hatırlıyor” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber