Geri Dön
PazarŞimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Bünyamin Aygün

Penceredeki misafir ÖYKÜ ARSLAN

Şiirlere, romanlara konu olurlar. Bazen bir vapurun peşinde, bazen penceremizde karşılaşırız onlarla. Havada süzülerek uçsunlar ve sabahtan akşama kadar hiç susmadan çığlık atsınlar diye yaratılmışlardır sanki. İnsana hem huzur hem de ilham veren martılardan birini Öykü Arslan penceresinde yiyecek kovalarken fotoğraflamış.

Şimdiki zamanın hikayesi

MİLLİYET ARŞİVİNDEN 3 YIL ÖNCE BUGÜN

Afrin’de kahramanlık destanı BÜNYAMİN AYGÜN

Bundan üç yıl önce bir kahramanlık destanı yazdı Türk Silahlı Kuvvetleri. Tek bir sivilin burnunun bile kanamadığı Afrin harekâtını tam da 18 Mart’ta tamamladı Mehmetçik. Milliyet arşivine üç yıl önce giren fotoğrafta, PKK/PYD-YPG gibi eli kanlı örgütlere terör yuvası olmaktan çıkarılarak özgürleştirilen Afrin kentini görüyorsunuz.

Şimdiki zamanın hikayesi

MİLLİYET ARŞİVİNDEN 63 YIL ÖNCE BUGÜN

Çanakkale kahramanları

Havada çarpışan mermi çekirdekleri, göğüs göğüse vuruşan ana kuzuları, yüz binlerce şehit… Çanakkale, Türklerin tarih boyunca yazdığı destanların en önemlilerinden biridir. “Düşmanın imkânı, Mehmetçiğin inancı vardı, işte buydu Çanakkale’yi geçilmez kılan!” Yine bir 18 Mart, Türkiye Çanakkale kahramanlarını ve tüm şehitlerini bir kez daha rahmet ve minnetle andı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Renkli semt AYŞE NUR BAŞAR

Balat, sokakları, renkleri, tarihi dokusuyla zamanda yolculuğa çıkabileceğimiz İstanbul’un ender semtlerinden biri olma özelliğini koruyor. Öyle ki kente gelen yerli yabancı fotoğraf çekmeyi sevenlerin ilk durak yerlerinden biridir Balat. Bir fotoğraf aşığı olan Ayşe Nur Başar’ın çektiği karede semtin renkli evleri görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Tarihine sahip çıkan ülke SAADETKANDUR

Gidenler bilir, Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg, refah seviyesi en yüksek ülkeler sıralamasında ilk onda yer alır. Almanya, Belçika ve Fransa’yla komşu olan ülke çok sayıda turistik mekâna sahip olmasının yanı sıra bozulmamış tarihi dokusuyla da öne çıkar. Saadet Kandur’un kadrajından, Lüksemburg’un tarihi yapılarını görüyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

www.milliyet.com.tr’ye gelenler
Önce çek sonra paylaş!

En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder
Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle

Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...

Şimdiki zamanın hikayesi

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler