Geri Dön
PazarŞimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Bünyamin Aygün

Yılın son kayağı NEJAT YAHYA

Bursa Uludağ denilince akla ilk gelen şey kayak olur. Uludağ, kayak tesisleriyle kış turizminin vazgeçilmezleri arasındadır. Nejat Yahya’nın çektiği bu fotoğrafta kayak sezonunun sona ermesine kısa bir süre kala yamaç paraşütüyle kayak yapan bir tatilciyi görüyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sevimli yırtıcı ALP EREN KAYA

Sempatik görünümünün aksine kanatlı yırtıcılar takımına giren baykuşlar, gece avcıları olarak öne çıkar. Yaklaşık 70 yıl ömürleri olan baykuşların 123 türü bulunduğu biliniyor. İri, renkli gözlü bu baykuşu Alp Eren Kaya fotoğrafladı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Zümrüt rengi göl BILLY ARSENIS

Kuzey İtalya’daki Dolomitler’de yer alan Lago di Braies Gölü, zümrüt rengi suları, yemyeşil ladin çam ormanları ve hemen gölün kıyısından yükselen karla kaplı zirveleriyle son derece büyüleyici manzaraya sahiptir. Dünyaca ünlü bu eşsiz güzelliğe, sayfamızın müdavimlerinden Billy Arsenis’in gözünden bakıyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

MİLLİYET ARŞİVİNDEN 57 YIL ÖNCE BUGÜN

Demir ağları örenlerin günü

“Demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan.” Onuncu Yıl Marşı’nın yazılışının üzerinden 88 yıl geçti. O günden bugüne binlerce kilometre daha demir yolu ağına kavuştu Türkiye. Ulaşımın en önemli kollarından biri olan demir yollarında çalışanlar için her yıl 27 Mart “Dünya Demiryolu Çalışanları Günü” olarak kutlanıyor. Milliyet arşivinden aldığımız 1964 yılına ait bu fotoğrafta raylarda çalışan işçiler görülüyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sonsuzluğa giden yol gibi İSKENDER KARPUZ

Almanya’nın Hunsrück bölgesinde bulunan ve sonsuzluğa giden yol gibi görünen Geierlay Köprüsü, yıllara inat ayakta kalmayı başarıyor. Bölgedeki Mörsdorf ve Sosberg köylerini birbirine bağlayan Geierlay Köprüsü’nü İskender Karpuz, ironik bir tarzla kadrajına almış.

Şimdiki zamanın hikayesi

www.milliyet.com.tr’ye gelenler

Önce çek sonra paylaş!
En güzel anılarınız artık Milliyet.com.tr’de. Yollayın, sizin de anılarınız yayınlansın!

FOTO yaz 6688’e gönder
Gelen mesaja tıkla l Fotoğrafını yükle


Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün’ün seçtiği fotoğraflarınız Milliyet Pazar, Milliyet.com.tr ve Milliyet Express uygulamasında yayınlansın...

Şimdiki zamanın hikayesi

Milliyet Sizden Gelenler fotoğraf paylaşım servisi ücretli bir hizmet olup tüm GSM operatörleri için her gönderilen mesaj başına tüm vergiler dahil 3,6 TL ücretlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler