Geri Dön
PazarŞimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Bünyamin Aygün

Sokaktaki sevimli dostlarımız

Hayatımızın vazgeçilmez parçası sokak hayvanlarıyla daha evimizin kapısından dışarı adım atar atmaz karşılaşırız. Onlar sokakların, caddelerin bekçisi gibi tuttukları köşe başlarından bir ömür boyu ayrılmaz. Sevgi, şefkat gibi içimizde var olan, bazen dışa vuramadığımız bu insani duyguları, hiç esirgemeyiz bir sokak hayvanı gördüğümüzde. Tabii bu herkes için geçerli değil! Ancak hayvanseverler olarak, onları sadece sokakta sevmek yerine belki daha fazlasını yapmalıyız.

Şartlarımız bir sokak hayvanını sahiplenmek için elverişsiz olabilir. O zaman onlara; belki soğuktan, yağmurdan hatta sıcaktan korunmaları için minik yuvalar yapabiliriz. Yaşamlarını sağlıklı sürdürebilmeleri amacıyla beslenmelerine; kışları proteinli mamalar, yazları ise bol suyla destek verebiliriz. Kısacası onların da bizler gibi yaşama ve beslenme haklarının olduğunu unutmamalıyız!

Hollanda’da sokak hayvanları konusunda ilk kez 2010 yılında düzenlenen konferansta, 4 Nisan, “Dünya Sokak Hayvanları Günü” olarak ilan edildi. Daha sonra 33 ülkede kutlanan Sokak Hayvanları Günü’nde, gönüllü kuruluşlar ile veterinerler, çalışmalarıyla sokak canlılarının haklarına dikkatleri çekmeye başladı. Bu anlamlı günde biz de Demirören Medya ailesi olarak, sokaktaki dostlarımıza dikkat çekmek amacıyla foto muhabirlerimizin objektifine yansıyan birkaç kareyi sizlerle paylaşıyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Milliyet Arşivinden 20 yıl önce bugün / Darülaceze’nin maskotu

Şimdiki zamanın hikayesi

Sevimli hareketleriyle her yerde karşımıza çıkan minik dostlarımız kedileri hayatımızın her alanında görüyoruz. Milliyet arşivinden aldığımız Darülaceze’nin maskotu fotoğrafını 2001 yılında Garbis Özatay çekmiş.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler